Cum pot scăpa de tratament psihiatric?

12-03-2019
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Am momente in care mă afund în depresie și am gânduri de genul:
Eu sunt responsabil de toate războaiele din lumea asta, totul este din vina mea!
Și apoi vin exaltări când îmi zic:
Am puteri neobișnuite de genul:
Cunosc când va venii sfârșitul lumii și cum va apărea.
Parcă ce aud la tv are legătură cu persoana mea!
Daca iau tratamentul psihiatric mai rar pentru că mă sedează tare mult!
Explicații de ce când iau olanzapina sunt puternic sedat mai sedat că înainte!
Eu cred că poate să îmi modifice gândurile din cap?
Îmi puteți recomanda un antipsihotic care nu sedează?
3 comentarii
0
12-03-2019, ora 15:37
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Unde pot face terapie prin hipnoza?
Vreau sa aflu daca și unde se afla implantul!
Vreau sa aflu daca mi-a fost sustras/înlocuit un organ vital gen:
Inima mea bate diferit decât înainte!
0
12-03-2019, ora 19:13
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Psihologie, Bucuresti, sector 1
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Hipnoza clinica nu e terapia minune si nici vreun aparat de imagistica, cu ajutorul caruia sa vezi daca au avut loc astfel de interventii. Daca vrei sa afli ce ai spus tu mai sus, mergi la camera de garda a oricarui spital si spune-le ce simti si ce vrei sa afli. Poate o investigatie mai amanuntita te va ajuta sa lamuresti misterul. Noi de aici nu avem cum sa iti spunem daca e adevarat sau nu ceea ce presupui tu, dar investigatiile imagistice de ex, sigur iti arata daca iti lipseste sau nu, un organ. Pana ajungi la spital (ideal ar fi cat mai curand, de ex in seara asta, sau maine dimineata, ca seara si la primele ore e mai liber si se pot ocupa mai bine de tine) insa, ia tratamentul psihiatric in continuare, sa fii intr-un echilibru. Chiar daca simti sedare, ea va trece dupa cateva zile si vei putea sa iti continui activitatile, dar pana atunci, cum gandurile astea nu-ti dau pace, cred ca e mai simplu sa verifici cat mai curand daca ai sau nu dreptate - nu crezi? E foarte important sa continui medicatia, daca vrei sa fii bine si sa te bucuri din nou de viata. Fii sigur ca efectul de sedare va trece, dar el e foarte necesar in acest moment, pentru ca echilibrul din creier sa se reia. Sanatate si echilibru iti doresc!
0
19-03-2019, ora 01:37
Bogdiy
Nu este medic/terapeut
Bogdiy
Exact asa ganduri temeri am si eu nu stiu ce se poate face nu exista asa antipsihotic asa cred am luat de asta din noua clasa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul