daca analizele la inima sunt bune se mai poate ascunde ceva ?

07-05-2016
andreibuzgaru
Nu este medic/terapeut
andreibuzgaru
Buna seara, am avut acum 2 luni niste junghiuri in partea stanga + presiune in piept, am fost la urgenta mi.sa facut ekg analiza de sange si raze la plamani au iesit toate bune, cu recomandarea unei ecografii la inima sa fiu sigur ca nu am nimic. M.am programat si am fost am facut iar ekg + ecografia la inima + test ekg de efort si acolo doctorul cardiolog a zis ca sunt bune. Acum imi simt pulsul in stomac seara cand stau in pat pe spate si am statii ciudate.. imi vine sa plang imi este frica sa plec pe undeva departe de casa am palpitatii. ce se intampla. Daca toate astea au iesit bune se poate sa am ceva ascuns? Mai exista alte analize care se fac pentru inima?
Se poate intampla de la atacuri de panica sa dau in altceva mai rau?
1 comentarii
0
09-05-2016, ora 08:30
Laurentiu1995
Nu este medic/terapeut
Laurentiu1995
Cu senzatii de genu ma lupt si eu de cateva luni bune. In cele din urma mi au gasit o pericardita acuta serofibrinoasa (de la o raceala) dar care s a vindecat cu tratament. Mi au facut si ekg, ecocardiografie, analize sange pentru inima si nu numai+holter ekg si toate au iesit impecabile. Au spus ca nu am nicio problema plus ca testul de efort nu m au mai pus sa l fac pentru ca au spus ca imi garanteaza ca nu am nimic. Cu toate astea si eu simt furnicaturi, intepaturi, apasari pe piept, ameteala, dureri de cap.. in ultima perioada am inceput sa nu mai analizez fiecare bataie a inimii si fiecare intepatura care mi da senzatia ca o sa fac infarct, ca mor in secunda urmatoare pentru ca am observat ca nu se intampla nimic. Incearca sa fii mai calm si sa nu analizezi tot, uita te la film, alearga, fa altceva. Si eu in subconstientul meu cred ca am ceva dar totusi ma gandesc ca medicii aia nu sunt nebuni si nu au cum sa spun ca nu ai ceva si tu defapt sa ai.. fii puternic si nu te mai gandi chiar daca stiu ca iti e greu! O sa fie bine pana la urma
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Varicoline
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Atacul de panică
  • Anxietatea și stresul cronic pot crește riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • Dependența față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia și anxietatea
  • Anxietatea poate influența negativ luarea deciziilor
  • Aplicația pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea și depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii și femeile sunt mai predispuși la anxietate
  • Cum recunoști atacul de panică?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.