de vreo 4-5 ani, cam o data la 6 luni, aveam niste stari puternice de greata si durere acuta in capu | Forumul Medical ROmedic

de vreo 4-5 ani, cam o data la 6 luni, aveam niste stari puternice de greata si durere acuta in capu

01-04-2013
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
buna ziua, am 23 de ani si de vreo 4-5 ani, cam o data la 6 luni, aveam niste stari puternice de greata si durere acuta in capul pieptului.nu se potolea pana nu vomitam o noapte intreaga.
de 1 an insa, au devenit mai frecvente ca 1 data/2 luni, de obicei inaintea menstruatiei (nu stiu sigur daca are legatura)
am ajuns si la urgente.dupa diagnosticul de litiaza biliara si o perfuzie cu metroclopramid, no-spa si toate cele, m-au trimis acasa.unde desigur ca am vomitat toata ziua si apoi m-am linistit.
am fost si medicul internist-ficat ok, pancreas, splina-ok, test helycobacter-ok.
am luat tratament cu motilium si cistone insa eu ma simt la fel. o dat la 2-3 luni sigur o iau de la capat.
am greturi frecvente, indiferent ce mananc insa am observat ca de la anumite alimente mi se inrautateste starea.
de ex, nu mananc ceapa, varza, fasole, prajeli, nimic uleios, usturoi.
chiar am nevoie de un sfat pt ca nu e ceva ce trece cu o pastila...indiferent ce iau, pana nu vomit, nu ma linistesc.
imi e f greata, ma simt moale, ametita, ma doare in capul pieptului si simt ca am un ghem care ma arde in stomac, si imi vine pe gat...multumesc mult
2 comentarii
0
01-04-2013, ora 13:28
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Aveti probabil vezica biliara hipertona (tulburare functională a vezicii biliare care constă în tonus crescut al vezicii şi al căilor biliare sau golire rapidă a bilei în duoden. Apare frecvent la stres şi stări de nervozitate, la menstruatie sau poate fi declanşată de consumul de alimente care cresc contractabilitatea vezicii biliare: ouă, alimente grase, prăjeli, ciocolată, usturoi, ardei, castraveti ).
Va recomand un produs natural care a dat rezultate foarte bune in aceasta suferinta: capsule Vezica biliara activa. Se ia cate o capsula dupa mese. La nevoie se pot lua cate 2 capsule de 3 ori pe zi.
0
01-04-2013, ora 19:58
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
multumesc frumos pt raspuns.deci asta ar pute fi cauza si durerilor de stomac?am luat un omez si vad ca imi e mai ok.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: