DESPRESIE

15-09-2009
petrescu nicoleta
Nu este medic/terapeut
petrescu nicoleta
Buna ziua am citit printre randuri prob voastre...si eu am aceeiasi problema...in fiecare zi sunt numai suparata...nu am chef de nimic...am o stare de neliniste in suflet...sunt agitata...nu ma mai sufar cand ma uit in oglinda..nu mai am chef de viata.dati-mi si mie va rog din suflet un remediu...un tratament orice ca sa scap din starea asta:(( Va rog din sufletttt
5 comentarii
0
15-09-2009, ora 15:02
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Nicoleta, scumpo, ai nevoie de ajutor, cred ca singura nu poti depasi starea asta.
De ce nu vorbesti cu un psihoplog bun?
Cauzele depresiei sunt multiple, si tipurile depresiiilor la fel.
Poate te-ai obosit, poate ai avut un necaz.
Trebuie sa depasesti si complexele fizice, nu poti sa le lasi sa te controleze! Sunt sigura ca nu esti asa urata cum te vezi tu. Incearca sa iti scrii pe hartie toate calitatile pe care le vezi la tine, ai sa vezi ca vei gasi multe!
Inca o data, apeleaza la ajutor specializat, dar cauta un psiholog bun intr-adevar.
Nu intra in panica, sugestia este ceva foarte important!

Ai grija de tine, sanatate multa!
0
15-09-2009, ora 16:54
petrescu nicoleta
Nu este medic/terapeut
petrescu nicoleta
Ms mult miu anastasia.crede-ma ca as apela si la un pshiolog dar in primul rand mi-e rusine ca nici nush cu ce sa incep...ce sa-i zic..nu stiu mi-e asa teama...dar chiar as vrea sa merg undeva sa fac ceva..pt ca nu am decat 20 de ani si de la anii astia sa fiu asa?????:(
Prima oara am zis ca na sunt zile mai proaste si de asta ma simt asa..dar deja de ceva timp nu mai am chef de nimic, nu-mi mai place nimic, nu-mi mai convine nimic, mereu trista...cu prietenul meu mereu ma cert si nu am puterea sa ma despart definitiv de el.pt ca alta bucurie nu am...in fine scuze dak te-am stresat:(
0
16-09-2009, ora 23:15
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
* Gemoderivat de Stejar - muguri - 1 monodoză / zi (diluată în puţină apă, cu 15 minute înainte de masa de prânz. Preparatul diluat se soarbe lent şi se tine cât mai mult în gură pentru favorizarea absorbţiei prin mucoasa bucală şi cea sublinguală).
* Tinctură de Melisă - 20 pic. X 2 ori / zi ( înainte de masa de dimineaţă şi cea de seară)
* Tinctură de Sunătoare - 20 pic. X 2 ori / zi (după masa de dimineaţă şi cea de seară).

Toate cele bune! P.S. Consultaţi şi medicul...


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
12-04-2010, ora 13:27
NATALY
Nu este medic/terapeut
NATALY
buna sunt suparata. cred ca sotul meu ma inseala. nu mai stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma
0
16-04-2010, ora 07:05
dyyana
Nu este medic/terapeut
dyyana
Nataly este o chestiune de timp, ii va trece cu siguranta, tu trebuie doar sa ai rabdarea pe care eu nu am avut-o si dupa un an am divortat lasand in urma o casnicie de 13 ani ;asta e viata, unii barbati sunt in cautarea zanei cea buna, care de fapt nu exista, iar ei constata acest lucru dupa lungi si obositoare cautari;te pup si iti doresc sa ai mult curaj si multa rabdare(roaga-te cu credinta la DUMNEZEU, iar el te va ajuta in mod cert)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  •