Diareea de la anticonceptionale

09-08-2012
Beyoncé
Nu este medic/terapeut
Beyoncé
Aseara, la ora 21.00, am luat pastila nr. 19 (Logest). La 3 minute dupa ce am luat-o, am avut diaree (scaun apos, nu moale). Apoi, la 5.20 dimineata din nou si ultima diaree a fost la ora 11.00. A fost o indigestie de la ceea ce am mancat:( Trebuie sa ma protejez suplimentar? Pe prospect scrie 'daca varsati sau aveti diaree in intervalul de 3-4 ore de la inghitirea drajeului de Logest...', deci nu e cazul meu, dar as vrea sfatul dvs.
Va multumesc anticipat!
8 comentarii
0
09-08-2012, ora 13:07
Beyoncé
Nu este medic/terapeut
Beyoncé
Mentionez ca aseara am avut si contact sexual neprotejat, inainte de a lua pastila...
0
09-08-2012, ora 15:00
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
pai pana in 3 4 ore se refera. eu zic sa te rpotejezi am patiti si eu dupa 10 min de cand am louat o si mi a zis medicul sa ma protejez 7 zile suplim. acum nu stiu ce sa zic despre contactul tau de aseara daca erai protejata sau nu, chiar sunt in dilema! ar trebui sa mergi la farma sa intrebi sa pov problema ta si sa intreb daca ai nev de pastila de a 2 a zi mai ales ca acum esti in per fertila practic.
0
09-08-2012, ora 15:18
Beyoncé
Nu este medic/terapeut
Beyoncé
multumesc ca mi-ai raspuns. Nu stiu ce sa fac. Astept si parerea unui medic de pe forum, sper sa imi raspunda cat mai repede...Mai am 2 pilule, azi si maine...Pe alte forumuri scrie ca dc ai mai mult de 4 scaune apoase in aceeasi zi, atunci e risc. Ideea e ca ieri abia ce am luat pilula si am si fost la toaleta. Nu cred ca a avut timp fizic sa se dizolve, mi s-ar parea ilogic...
0
09-08-2012, ora 16:31
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
fa cum crezi daca ai timp de pierdut pe forum, cine stie dupa cat timp iti va rasp un medic, e mai usor sa mergi la o farmacie, si femeile de acolo sunt foarte competente
0
09-08-2012, ora 19:49
Beyoncé
Nu este medic/terapeut
Beyoncé
Ai dreptate, nu se sfarama nimeni sa raspunda :-(( O sa ma protejez oricum suplimentar si o sa astept cu sufletul la gura...Of, detest situatiile de genul asta, pline de stres. Sper din tot sufletul sa fie bine...
0
09-08-2012, ora 21:19
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
7 zile prot suplim, poate nu s a inatmplat nik ieri sa speram
0
14-08-2012, ora 19:05
Beyoncé
Nu este medic/terapeut
Beyoncé
Buna! Am zis sa iti raspund pt ca ai fost singura care s-a preocupat de situatia mea. E totul ok, azi mi-a venit ;) Doamne, mi s-a luat o piatra de pe inima! Multumesc frumos inca o data!
0
14-08-2012, ora 20:34
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
ma bucur pt tine ca nu a fost nimic...pooooopik
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul