dupa ce am luat Logest (cam peste 3 h) am avut diaree

10-12-2010
siri
Nu este medic/terapeut
siri
aseara, in jurul orei 20, 00 am avut contact sexual ne protejat, la ora 21 am luat pstiluta de logest iar in jurul orei 12 noaptea am avut diaree, care a continuat si in aceasta dimineata.ce sa fac?treb sa iau pastila de dupa in paralel cu anticonceptionale?e posibil sa raman gravida?va rog, raspundeti-mi sunt disperata.mentionez k sunt la a 4 pastiluta din blister.
va rog, astept raspuns, multumesc
5 comentarii
0
10-12-2010, ora 23:38
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Continuati sa luati pilulele ca si pana acum, dar timp de 7 zile considerati ca protectia este nesigura.
0
11-12-2010, ora 11:19
siri
Nu este medic/terapeut
siri
va multumesc pt raspuns, dar intre timp am luat postinor 2.banuiesc k akm nu o sa mi mai vina menstruatia k de obicei
0
29-01-2011, ora 23:13
Krisa
Nu este medic/terapeut
Krisa
Buna seara!

Am si eu nevoie de un raspuns urgent. Am avut contact sexual neprotejat in a 5 a zi de luat anticonceptionale Mercilon.In a 8-a zi (la 2 zile dupa contact) am avut diaree la 6 ore dupa ce luasem pastila. Acum ma aflu in a 13a zi de luat pastile si am o sangerare ca inainte de ciclu si ma si dor putin ovarele. Poate fi cumva vorba de o sarcina de la acea diaree? Va rog sa imi raspundeti urgent. Am facut azi un test de sarcina si a iesit negativ, dar a trecut doar o saptamana de la contactul acela si nu este concludent. Va multumesc!
0
18-02-2011, ora 20:59
onutza1992
Nu este medic/terapeut
onutza1992
Buna, numele meu este Oana, am 19 ani si as dori sa stiu daca testele de sarcina sunt sigure, pentru ca mie trebuiau sa ii vina problemele pe data de 1 februarie si suntem deja in 18 si nu mi-au venit inca!! Dar mi-am facut un test de sarcina deja si e negativ, oare ar trebui sa imi mai fac unul???? va rog e urgent!!! multumesc
0
19-02-2011, ora 13:54
Krisa
Nu este medic/terapeut
Krisa
Buna Oana!

Din cate stiu eu un test de sarcina este concludent cam la 2 saptamani dupa ce a avut loc contactul sexual.
Ai putea pentru mai multa siguranta sa il repeti sau sa iti faci o analiza de sange care este mult mai sigura decat testul..nu stiu exact cum se numeste, dar vor sti cei care iti vor recolta daca spui ca vrei sa verifici daca esti insarcinata.

Multa bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul