Din doua în doua luni

10-09-2017
Meera
Nu este medic/terapeut
Meera
Bună! Am luat Diane timp de 5 luni iar după ce le-am oprit mi-a venit menstruatia din doua în doua luni. Menționez ca au trecut 7 luni de atunci și tot așa am. Ce poate sa fie ?
1 comentarii
0
11-09-2017, ora 14:19
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Lipsa ovulatiei e cauza menstrelor neregulate cel mai adesea (daca stiti sa aveti ovare micropolichistice stiti si cauza lipsei de ovulatie).
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Menopauza
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.