distonie neurovegetativa

15-07-2009
adelinaciuca@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
adelinaciuca@yahoo.com
de aproximativ 6 ani am niste simptome ciudate adica o senzatie de apasare in capul pieptului asociata cu senzatia de gheara in gat si o stare de slabiciune generala.Am fost diagnosticata prima data cu tetanie latenta, am luat calciu cu d3 si at10, muulte vitamine aproximativ 9 luni dar fara nici un rezultat din afara de citeva kg in plus, apoi am fost la un cabinet care aveau in dotare aparatura cu biorezonanta magnetica si am fost diagnosticata cu distonie neurovegetativa.Am fost tratata cu xanax, vagostabyl, dar nu a fost nici o ameliorare.Inainte de aparitia acestor simptome fff neplacute am tinut o cura drastica de slabit si am avut si niste probleme in familie, nu stiu daca toate acestea au vreo legatura cu boala mea.Poate cineva sa ma ajute?
10 comentarii
0
15-07-2009, ora 18:52
adelinaciuca@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
adelinaciuca@yahoo.com
va rog poate cineva sa ma ajute cu un raspuns?
0
18-07-2009, ora 03:38
genesis
Nu este medic/terapeut
genesis
buna!niste analize ai facut ? tratamentul cu xanax cine ti l-a prescris?
0
19-07-2009, ora 15:16
adelinaciuca@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
adelinaciuca@yahoo.com
da, mi am facut si analizele mi au iesit calciu seric si ionic la limita inferioara am facut chiar si tsh care a iesit bine dar mi a prescris si euthyrox, toate acestea de catre medicul endocrinolog, cat despre xanax mi a fost prescris de catre medicul de la cabinetul cu biorezonanta magnetica, dupa ce m a pus la niste aparate mi a spus ca as avea distonie neurovegetativa fara sa i spun nimic despre simptomele care le am am luat tratamentul cam o luna dar am renuntat ptr ca am auzit ca ar da dependenta oricum nu a avut nici un efect, asta se intimpla cam acum 1 an 5 luni de atunci am renuntat sa mai merg pe la medici am ajuns sa cred ca nu o sa scap niciodata de aceste simptime.Analizele la calciu sunt bine acum.
0
19-07-2009, ora 17:19
genesis
Nu este medic/terapeut
genesis
probabil ca totul este cauzat de stres daca au iesit bine analizele. si eu am aceleasi stari de ceva vreme, analizele fiind OK. esti o fire mai emotiva probabil si stresul isi face de cap...sanatate
0
20-07-2009, ora 18:42
adelinaciuca@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
adelinaciuca@yahoo.com
daca ai facut vreun tratament in urma caruia te simti mai bine te rog sa mi spui si mie
0
22-07-2009, ora 19:46
genesis
Nu este medic/terapeut
genesis
eu zic sa incerci si la un psihiatru sa vezi ce iti recomanda. spune-i eventual si ce ai luat si cum te-ai simtit. mie mi-a fost prescris distonocalm si l-am luat cateva zile(1 pastila seara), dar imi cam provoca ameteli, cu toate ca in rest ma simteam destul de bine, si am renuntat pe moment. in orice caz fiecare organism raspunde altfel la anumite medicamente, deci degeaba iti spun eu ca sunt OK cu asa ceva, la tine e f posibil sa nu functioneze. incearca sa vorbesti cu un psihiatru. sanatate
0
23-07-2009, ora 07:55
adelinaciuca@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
adelinaciuca@yahoo.com
acum iau din proprie initiativa calmogen plant, astazi este a 2 a zi, am citit pe un site ca ar fi bun ce sa spun, ca dupa prima zi nu se cunoaste nimic sa vedem daca functioneaza, oricum mersi pentru raspuns mai tinem legatura.
0
29-07-2009, ora 17:03
genesis
Nu este medic/terapeut
genesis
buna. cum te mai simti ?
0
03-08-2009, ora 14:41
adelinaciuca@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
adelinaciuca@yahoo.com
salutare, momentan starea este aceeasi dar azi am fost la psihiatru, umeaza sa merg la medicul de familie pentru reteta, asa ca de maine o sa incep tratamentul, diagnosticul care mi s a dat a fost tulburare anxioasa sa vedem cum o sa meaga tratamentul...pa
0
30-12-2009, ora 23:23
aanaxor001
Nu este medic/terapeut
aanaxor001
as putea sa-ti recomand un tratament homeopat.eu am suferit de aceasta boala si m-am trata homeopat.din cate stiu eu este singurul tratament care da rezultate.in rest nu prea.am avut prima data aceste simptome acum vreo 12 ani...deci in atata vreme crede-ma am incercat orice.am reusit cu un tratament homeopat, dar am o prietena care se trateaza de ani de zile la psihiatru si tot degeaba.dupa cativa ani ade tratament arata ca o leguma...nu mai e ceea ce a fost.pacat!! -*


(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: