Durere constanta de cap, lipsa de concentrare

31-01-2017
NorbertKomives
Nu este medic/terapeut
NorbertKomives
Buna. Am 21 de ani si am unele probleme da ceva timp. Simt o durere constanta la cap, nu e foarte mare durerea dar e constanta, cumva m-am obisnuit deja cu ea. Nu pot sa ma concentrez aproape la nimic, nici nu pot sa fiu atent la oamenii care imi explica ceva pur si simplu ma uit in gol si atat. Si starea mea emotionala se schimba foarte repede, aud un tiuit continu in urechi si simt de multe ori ca parca mi-ar tremura capul, e greu de explicat. Cateodata simt si amorteli la picioare, maini. Am o rinita alergica, asta stiu, un medic mi-a zis ca e de la asta insa nu as prea crede, am si avut mai multe tratamente dar tot asa ma simt si parca se agreaveaza situatia. Sunt cam speriat... Inca un ceva este ca imi curge foarte des sange dintr-o nara, nu foarte abundent dar imi curge, de multe ori nara respectiva mi-e pur si simplu plina de sange si ochii mi-s rosii. Oare ce ar putea sa fie?
1 comentarii
0
03-02-2017, ora 08:36
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Buna ziua. Va recomand sa mergeti la un consult de specialitate la neurologie, la ORL, si eventual sa faceti un RMN cranian. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariția astmului și alergiilor la copii
  •