Durere de calcai in ghips

05-05-2016
__Melinda__
Nu este medic/terapeut
__Melinda__
Buna ziua, am 16 ani.Acum cinci saptamani la un concurs de schi alpin mi-am fracturat tibia si fibula, si am avut nevoie de interventie chirurgicala pentru ca osul a fost dislocat.Acum am o tija centromedulara si un fir de cerclaj, care nu-ma deranjeaza.Problema este faptul ca ma doare calcaiul in ghips dar nu mai cand ma intind sau stau si ma aplec ca sa-mi ajung degetele de la picioare Am fost la doctor si ar fi trebuit sa schimbe ghipsul recent cu un ghips de mers dar din cauza calcaiului mai astept o saptamana pana la schimbarea ghipsului.Mi-au spus ca o sa treaca durerea, pentru ca au modificat un pic ghipsul si au folosit mai multa fasa, au trecut trei zile si ma doare chiar mai tare si nu stiu ce sa fac ca sa nu ma mai doara.
1 comentarii
0
05-05-2016, ora 17:43
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Trebuie sa-l consultati pe chirurgul care v-a operat. este absolut imposibil de precizat sursa suferintei fara cunoasterea detaliilor legate de caz (interventie, evolutie, radiografii etc).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul