durere de cap
buna ziua, am 28 de ani si as dori sa va adresez o intrebare care o priveste pe mama mea, are 51 de ani, vaduva de 3 ani, sufera de hipertiroidie, a fost operata acum 1 an si jumatate de hernie de disc, are 1.58inaltime si 84 de kg, de vreo cateva luni acuza niste dureri in crestetul capului care nu trec cu analgezice si se accentueaza in momentul in care sa afla in curent sau pe langa un aparat de aer conditionat, aceleasi dureri le-a mai avut si acum 2 ani, a facut un tomograf dar rezultatele au fost bune, a fost apoi la un consult oftalmologic in urma caruia a primit o pereche de ochelari, si anul acesta o mers la oftalmolog si a primit o alta pereche de ochelari deoarece i-au fost modificate putin dioptriile, dar durerea persista va rog daca se poate sa ma indrumati cumva unde poate sa mearga pt un control sau care ar putea fi cauza acestor dureri ( stres, de natura hormonala, nu sriu unde sa mai mergem), a fost la neurolog a urmat un tratament dar durerea nu s-a ameliorat, va multumesc mult.
1 comentarii
o tensiune, o glicemie, un examen ORL(o sinuzita ????), incercati si aceste analize, un motiv exista, asadar trebuie cautat.multa sanatate.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Amorțeală intermitentă la mâna stângă (inelar și deget mic)
- 0Imi amortesc mainile noaptea
- 1RMN cerebral și coloană cervicală
- 0O părere parapareză spastică
- 5Durere articulatie picior stang
- 2Epilepsie focala
- 1AVC hemoragic 60 % suprafata creierului
- 1Mâna stingă amortita tot timpul
- 2Probleme de memorie si de concentrare atentie scazuta
- 1Probleme de atentie si concentrare