Durere de cap cu ochiul drept

02-02-2019
MihaiV1992
Nu este medic/terapeut
MihaiV1992
Buna ziua. Am și eu nevoie mare de ajutor, cu o îndrumare, nu mai știu ce să mă fac. De o luna jumătate, am o durere de cap împreună cu ochiul drept. este de intensitate medie și este continuă. La Nurofen nu prea cedează dar câteodată la cafetin cedează pentru o scurta perioada. Am tot continuat să iau 1 pastila de Nurofen sau cafetin o dată la 2 zile dar având colonul iritabil îmi cam face rău stomacului. Noaptea durerea se intensifică și îmi afectează calitatea somnului. Nu știu dacă are legătură dar acum o lună jumătate am umblat cu unul dintre ghete plin cu apă rece, s-a rupt talpa și am stat așa câteva ore bune. Când am ajuns acasă nu am avut nimic dar la scurt timp, 1 zi -2 au început durerile acestea. Că un scurt istoric: Am 27 de ani și acum 2 ani am inceput sa am probleme cu un vertij periferic central. Am reușit să scap de el cu ajutorul unui doctor căruia îi mulțumesc și acum pentru tot ce a făcut. Încă mai am episoade de vertij dar sunt mici că durata și intensitate și dispar rapid. M-ai am probleme cu spatele, zona cervicala, dureri cronice care după o investigație mai amănunțită s-au dovedit a fi datorita musculaturii, avand și o ușoară sciatica. Acum 2 ani mi-a murit mama, un infarct ceva neașteptat, unchiul meu a murit de cancer și acum mai nou și un văr de al meu tot de cancer. Asta mi-a declanșat o mare anxietate și stau mereu in frica sa nu am și eu ceva grav. Să nu am cancer. Am o frica morbidă sa nu mor. Vă rog ajutati-ma !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-02-2022, ora 16:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.