Durere de cap pe partea stanga!!

30-11-2017
ingridirc
Nu este medic/terapeut
ingridirc
Buna ziua, in urma cu 2 luni am fost diagnosticata cu sindrom vertiginos si sindrom cefalgic. Am fost la neurolog de unde mi s-a dat Betaserc de 24 mg si Antinevralgic de luat la nevoie când am crize de durere de cap. Dupa o luna m-am intors la neuroog pentru control, ametelile se ameliorase dar durerea de cap persista. Mi s-a recomandat un CT, in urma acestuia nu a iesit nimic decat o ingrosare a sinusului maxilar drept, medicuc neurolog mi-a recomandat acum pe langa Betasec si Stugeron de 25 mg si pentru durerea de cap Quarelin (la nevoie). Acum întrebarea si ingrijorarea mea este ca au trecut 2 saptamani de când i-au aceste medicamente si nu ma lasa durerea de cap. Mentionez ca durerea este doar pe partea stanga a capului, ma si sageata cateodata iar azi dimineata aveam sange in nara dreapta. Sunt foarte ingrijorata, ce poate fi? Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
19-12-2017, ora 19:47
Nicoleta Coco
Nu este medic/terapeut
Nicoleta Coco
Pararea mea e ca, ar trebuii sa faci un IRM cerebral
+ angio cerebral pt a putea vedea venele de la cap si a te liniști în privința acestor înțepături și dureri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • EQUIVert - soluția high-tech pentru tratarea sindromului vertiginos
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •