Durere de inima si piept

08-04-2013
marian240
Nu este medic/terapeut
marian240
Am 24 de ani, 75 de kg, 1, 75 m, de 3 saptamani am palpitatii si intepaturi la inima simnt o durere constanta in partea de sus a inimii si in partea dreapta sus a pieptului asociata cu o durere usoara de cap, durerea e constanta.Nu sunt in tara, am fost la un medic aici si mi-a dat Egilok 25mg fara sa fac nici o investigatie decat mi-a luat tensiunea si era normala, durerea se mai duce si in mana stanga, o durere usoara, dupa 3 zile de Egilok 25mg numai am palpitatii dar durerea de cap si in partea de sus a pieptului inca continua.Dati-mi un sfat va rog, multumesc anticipat!!
2 comentarii
0
08-04-2013, ora 20:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ marian240

Daca sunteti in strainatate si nu va permiteti sa mergeti la doctor sa faceti alte analize (la inima), mergeti la un magazin tip Plafar si incercati sa luati niste pastile din plante pentru anxietate.

Mai ales daca va stiti o fire anxioasa, sigur durerile din partea de sus a pieptului sunt simptome ale anxietatii.

Va rog sa va documentati pe net despre Anxietate. Dati Search pe Google cuvantul "anxietate".

P.S.: In principiu intai trebuie sa faceti toate analizele la inima si daca la inima nu se gaseste nimic sa mergeti la medicul psihiatru la o consultatie sa va prescrie un tratament.
0
08-04-2013, ora 23:59
marian240
Nu este medic/terapeut
marian240
multumesc mult pentru sfaturi, am sa incerc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •