Durere dreapta buric
Am o durere usoara in dreapta buricului...a aparut cand eram la sala si am incercat sa fac niste tractiuni la bara...am asteptat 2 zile dar inca nu a disparut.este foarte incomoda si se simte foarte foarte tare atunci cand stranut... sper sa nu am ceva grav. Inca nu am ajuns la un doctor asa ca va cer parerea...
Pot sa continui programul de sala ?
Pot sa continui programul de sala ?
3 comentarii
Nu inainte de a face un examen chirurgical si o ecografie abdominala.
Va rog sa ma ajutati, am o durere in dreapta buricului, la un deget in dreapta.cand ma aplec, parca-mi intra ceva acolo, ce ar putea fi?ce organ este in acel loc?va multumesc
mergi sa te consulte un medic chirurg. Poate fi o hernie, adica sa se fi fisurat sau rupt praporele. Nu mai face efort si nu ridica greutati.Evita si alimentele care stii ca te baloneaza
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4durere in zona ficatului si a apendicelui
- 18Junghi intercostal
- 4Nu stiu ce am. ma doare in partea dreapta
- 5are dureri in partea dreapta de vreo 2 ani de zile
- 4Ochi, gat, mana
- 5disconfort hipocondru drept
- 6Durere abdominala partea dreapta
- 0Dureri in partea dreapta
- 1durere in partea dreapta
- 6dureri stomac si in partea dreapta, scaune foarte moi
- 1Dureri in partea dreapta de jos a abdomenului
- 1Dureri si intepaturi in partea dreapta a abdomenului
- 2De 5,6 zile dureri in dreapta jos - e apendicele?
- 8Durere
- 1Durere in partea dreapta a abdomenului.
- 8Durere colon, oase, furnicaturi
- 4Ajutati-ma - dureri nu foarte mari și nici constante în partea dreapta
- 9Durere abdominala Va rog frumos un sfat
- 2Pietre la rinichi sau nu? Durere in dreapta spate
- 2Mă doare in partea dreapta față și se resimte și în spate
Mai multe informații despre: durerea in partea dreapta
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: