Durere in dreptul scapulei stangi

05-10-2016
Docdr
Nu este medic/terapeut
Docdr
Buna seara. Sunt anxioasa... am facut tratament cu Serlift si Bromazepam si psihoterapie o perioada scurta... din cauza unor atacuri de panica. Acum e a doua oara cand simt in dreptul scapulei stangi o durere.. ( azi am facut ceva efort fizic si m a durut destul de tare spatele). Tensiunea arteriala este 120/80 puls70-80. Mi am facut 2 ekg acum cateva luni si nu am nimic modificat. Mi e teama sa nu am ceva cardiac... precizez ca durerea se agraveaza sau nu la anumite pozitii. Cand stau e o durere surda dar mica. Este ceva de natura cardiaca? Sa mi fac alt ekg? O seara buna. Multumesc
1 comentarii
1
21-11-2016, ora 14:08
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Niciodata o durere anginoasa nu are caracterele descrise de dvs. Cautati asadar in alta parte-poate fi o durere reumatica dar nu cardiaca.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.