Durere in zona pieptului si spatelui.

05-07-2016
leonachin
Nu este medic/terapeut
leonachin
Acum aproximativ o saptamana am inceput sa am dureri in zona pieptului si spatelui. A inceput noaptea cu o durere puternica in partea stanga apoi urmatoarele zile a continua cateodata in stanga, alterori in dreapta sau in capul pieptului, combinate cu dureri in partea de sus a spatelui in aceasi maniera. Cateodata simt o durere slaba si in mana. Am fost la spital, am facut un EGK care a iesit normal. Ultimele analize de sange au fost facute recent si mi s-a spus ca nu este necesar sa le repet. Stiind ca am de obicei lipsa de Calciu/Magneziu am cumparat o cutie de CaMgZn. Nu mi s-a facut radiografie desi am fost consultata de 2 doctori, dintre care amandoi au zis ca plamanii suna complet normal si ca poate a fost un atac de panica desi ma indoiesc din cauza ca durerile au tot persistat in continuare. In aceste zile, au mai trecut cu miocard si diclofenac gel uns local pe zonele dureroase, chiar complet 2 zile pana au revenit din nou ocazional. Am fost si la doctorita de familie care a spus sa fac o ecografie la san dar mai trebuie sa astept o saptamana pana la programare. Daca nu se rezolva problema, ce as mai putea sa fac?
1 comentarii
0
05-07-2016, ora 23:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Test Anxietate pe net.

Pot fi somatizari de anxietate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •