Durere/intepaturi partea stanga sus de 4 zile

29-08-2018
Emanuelaa
Nu este medic/terapeut
Emanuelaa
De 4 zile am niste dureri si intepaturi in partea stanga sus, sub san, pe la coasta. Dar astăzi durerea a devenit mai insuportabilă, cand respir mai profund ma doare, chiar si respirând normal, cand stau întinsă la fel, cand ma aplec sa iau o greutate, cand stranut ma ia un junghi si mai puternic de ma lasa câteva secunde fără respiratie. Nu am nici o poziție in care sa stau si sa nu ma doara astăzi, în celelalte zile nu a fost asa puternic. Durerea asta a fost si acum câteva săptămâni/o lună maxim, cand ma durea foarte tare si nici nu puteam sta întinsă, dar dimineata cand m-am trezit a trecut. Dar acum o am de 4 zile.
1 comentarii
1
31-08-2018, ora 07:32
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Bună dimineața. Foarte probabil este vorba de o nevralgie intercostală, mai ales dacă această durere crește atunci când vă aplecați în față, sau într-o parte, sau când vă rotiți trunchiul...
Tratament :
A. Medicamentos : Ibuprofen de 200 de mg de 3 ori pe zi (dacă nu aveși probleme cu stomacul) și Mydocalm de 150 de mg, tot de 3 ori pe zi
B. Terapie manuală : Masaj sau tratament osteopat - cel mai eficient și mai rapid, și deasemenea complet netoxic.
Adaugă un comentariu / răspuns

20-01-2020, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Otosan
Otosan gel de gât Forte - Soluția naturală pentru ameliorarea durerilor de gât
Produs inovator natural ideal pentru ameliorarea simptomelor asociate cu iritarea gâtului datorită formulei sale speciale sub forma de gel ce formează o peliculă mucoadezivă activă în tractul faringian și laringian. Detalii aici

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.