durere picior amortire inima

17-07-2013
aliceinchains
Nu este medic/terapeut
aliceinchains
Buna ziua,
In urma fumarii unei substante interzise acum 2 zile inima mi-a inceput sa bata foarte tare..si-am inceput sa simt un disconfort in piciorul drept. Tin sa mentionez ca a fost prima (si ultima) data cand am incercat asa ceva. In acea seara imi simteam piciorul putin amortit si acelasi disconfort in partea de sus a piciorului (aproape de zona inghinala si muschii fesieri). A doua zi a aparut o durere usoara (asemeni febrei musculare). Piciorul arata normal, nu au aparut pete/vanatai/ nu ma doare cand calc mai tare si pulsul este normal. Am fost si la doctorul cardiolog, mi-am facut electrocardiograma si ecografie la inima si ambele au iesit bune. Desi doctorul mi-a spus ca nu au legatura acele batai alerte cu durerea de la picior, eu tot nu sunt foarte sigur pentru ca stiu prea bine ca nu am cazut/ m-am lovit si ca in momentul in care inima imi batea foarte tare incepea si picorul sa-mi amorteasca. As dori sa aflu mai multe pareri? Poate avea legatura aceasta durere cu inima? Multumesc mult!
2 comentarii
0
17-07-2013, ora 19:53
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Mai conteaza DACA
are sau nu legatura?!
ma bucur c-ai scris si cred ca ASA vei face:
"Tin sa mentionez ca a fost prima (si ultima) data cand am incercat asa ceva."
iti doresc O VIATA-ASA CUM TI-O DORESTI
cele bune,
0
17-07-2013, ora 20:33
aliceinchains
Nu este medic/terapeut
aliceinchains
Etnobotanicele sunt niste porcarii..stiam asta si inainte dar se pare ca asta mi-a trebuit pentru a ma convinge. Cat despre picior...conteaza pentru linistea mea pentru ca de-atunci numai la asta ma gandesc si-am citit un car de informatii pe internet dar sper ca e doar paranoia. Numai bine si dumneavoastra
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •