Durere, pulsatie in crestetul capului | Forumul Medical ROmedic

Durere, pulsatie in crestetul capului

04-02-2017
r.c7
Nu este medic/terapeut
r.c7
Buna ziua!
De 2 zile simt ca un fel de durere in crestetul capului care ma ingrijoreaza destul de mult. Am 15 ani si mentionez ca am suferit usoare atacuri de panica la sfarsitul lunii decembrie 2016. Acum 2 zile am fost la psiholog si d-na psiholog mi-a spus ca am o usoara anxietate.
M-am intrebat daca aceasta durere este una de tip psihic deoarece uneori nu o simt.
Imi puteti spune ce fel de afectiune am mai exact? Multumesc
2 comentarii
0
09-02-2017, ora 13:56
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Buna ziua. Nu se poate spune de la distanta ce afectiune aveti exact. Intrebarea e daca durerea de cap are o cauza organica sau o cauza psihica. Pare a fi a doua varianta, dar pana nu mergeti la un consult de specialitate nu va poate spune nimeni cu certitudine. Sanatate!
0
09-02-2017, ora 18:59
r.c7
Nu este medic/terapeut
r.c7
Durerea o simt doar atunci cand am acea stare de anxietate, dar eu m-am gandit ca aceasta este un simptom a unei raceli/gripe deoarece cand inghit, uneori, ma doare putin in crestetul capului (ma doare putin si in gat). Va multumesc pt raspuns. O zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •