dureri de cap

07-03-2011
lili_stylist
Nu este medic/terapeut
lili_stylist
domnule doctor in urma irm facut am primit diagnostic: MODIFICARI INFLAMOTORII SINUSALE CU COLECTIE SINUS SFENOIDAL. EU AM DURERI GROAZNICE CE SE DUC IN CAP, OCHI URECHE CEAFA SI GAT DURERII CONTINUIE. IN URMA OPERATIEI DE SINUZITA MAXILARA CARE A FOST DATORITA URMARII UNEI GRESELI STOMATOLOGICE CU DEPASIRE DE PASTA DE CANAL IN SINUSUL MAXILAR. DUPA 2 ANI DE LA OPERATIE OBRAZUL S-A RETRAS DURERILE VIN DIN PARTEA DREAPTA IMPRASTIINDUSE IN ZONELE SUS SPUSE. VA ROG SA-MI SPUNETI SI PAREREA DV IN URMA IRM SI CUM POT POT CALMA DURERILE. MA MULTUMESC ANTICIPAT
2 comentarii
0
07-03-2011, ora 21:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
rezultatul investigatiei spune clar ca aveti sinuzita sfenoidala. acel sinus NU se dreneaza singur si nu se vindeca prin medicamente
trebuie sa va intternati in clinica ORL.. unde se opereaza endoscopic.
0
10-03-2011, ora 12:39
lili_stylist
Nu este medic/terapeut
lili_stylist
domnule doctor valeriu multumesc f mult pentru raspunsul dat la intrebarea mea, mentionez ca intrebarea dureri de cap era pt fratele meu el nefiind logat la acest forum. am remarcat raspunsurile d- stra promte pt fiecare subiect in parte sunteti unul din putinii doctori care dau recomandari utile gratis a celor care intra-devar nu stiu la cine sa mai apeleze. Multumim din suflet se remarca faptul ca intr-adevar d-voastra va pasa de cei suferinzi ! lili_ stylist
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.