dureri de cap dimineata

30-08-2007
gigisan
Nu este medic/terapeut
gigisan
in fiecare dimineata dupa 5 minute de la trezire simt ca ma ia o durere de cap insotita de ameteli si senzatia ca nu am echilibru cand merg pe strada. toate astea tin pana la amiaza spre seara cand imi trec si ma simt bine.

urmatoarea zi incepem aceeasi poveste. stiti cumva despre ce poate fi vorba ?

multumesc anticipat
3 comentarii
0
30-08-2007, ora 00:00
osho
Nu este medic/terapeut
osho
Sunt in aceeasi situatie!!! Am facut o gramada de analize inclusiv doua RMN si am iesit bine, se pare ca e din cauza tensiunii mici. Incearca sa te trezesti mai devreme cu 30 min. ca de obicei, stai putin la fereastra si respira adanc. In cazul meu ma ajuta si o cafea si ceva dulce, e posibil sa scada si glicemia imediat dupa ce ma trezesc. Vreau insa sa te intreb ceva, cum stai cu psihicul? Poate fi din cauza stresului, din cauza aqta te simti mai bine spre seara, mintea stie ca nu prea mai ai de facut nimic si se simte mai in siguranta. Tine-ma, te rog, la curent. Chiar ma intereseaza. Bafta!
0
30-08-2007, ora 00:00
gigisan
Nu este medic/terapeut
gigisan
2 RMN-uri ? eu am facut unul singur si parca ametelile dupa acest RMN au aparut. cafea nu beau si nici dulce nu mananc(o sa incerc)

In rest manac destul de copios dimineata si destul de diversificat.

Mi se intampla senzatia de durere de cap si ameteala si cand ies pe strada, pana la paine. Cum ma urc la volan parca mai imi trece.

Chiar pot fi psihice? Tin sa precizez ca aceste simptome le am de 2-3 ani.
0
31-08-2007, ora 00:00
osho
Nu este medic/terapeut
osho
eu le am de 4 -5 ani si dupa atatea analize care mi-au iesit bine mereu am ajuns la concluzia ca sunt numai pe fond psihic. De 10 zile am reusit sa nu le mai am, mai apar dar cu o intensitate si frecventa mult mai mica. Faptul ca te mai lasa cand te sui in masina denota si mai clar ca e pe fond nervos. Sunt multe de spus si e destul de limitat spatiul. Daca vrei sa discutam pe larg scrie-mi -
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •