Dureri de cap frecvente si puternice

28-09-2021
Marina07
Nu este medic/terapeut
Marina07
Buna ziua, am 22 de ani si de 4 ani ma confrunt cu dureri puternice de cap, in zona fruntii, spatele nasului si cateodata ma doare si maxilarul, e o durere mai mult in zona fetei. De obicei durerea apare pe durata a catorva zile, o durere usoara spre medie dupa care apara o durere puternica, de obicei ma trezesc dimineata cu durerea. Am incercat sa iau imigram, qualerin si algocalmin, insa doar cu 2 fiole de algocalmin imi trece cat de cat durerea.
Am fost la 2 medici ORL, la neurolog, la ecografie abdominala, am facut doua RMN in care nu aparea nimic la nivelul capului.
Niciun doctor nu a stiut sa-mi spune care e cauza.
Durerea apare de vreo 3 ori pe saptamana (durere usoara insa enervanta) si cam la doua saptamani ma loveste o durere puternica care ma tine si 5 zile.
La ce medici sau ce investigatii as mai putea sa-mi fac ca sa aflu care este problema?
Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
22-10-2021, ora 20:16
AlbertRufus
Nu este medic/terapeut
AlbertRufus
Suna ca o nevralgie de trigemen
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.