Dureri de cap(tample si frunte) plus ameteli

16-12-2020
Sirghe Daniel
Nu este medic/terapeut
Sirghe Daniel
Buna ziua, va rog sa ma lamuriti cu ceva!
Am facut un rmn la coloana cervicala din care au iesit urmatoarele :
Usoare deshidratari discale centrale situate la nivelul segmentului de coloana C2-C5 ; corpi vertebrali cu inaltime pastrata si fara modificari
La nivelul C3-C4 : mica protruzie discala circumferentiala focalizata median, fara contact disco-radicular
La nivelul C4-C5 mica protruzie discala circumferentiala, focalizata median, paramedian si preforminal in stanga, fara conflict disco-radicular

Din cauza acestor mici protruzii pot aparea dureri de tample si frunte? Si ameteli destul de puternice?
3 comentarii
0
03-01-2021, ora 01:47
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Protruziile sunt probleme foarte importante de coloană.Pot dă multe simptome. Vă recomand să apelați la un centru medical care tratează așa ceva.

dr Petre Mureșan
0
24-03-2021, ora 17:04
MANUNI
Nu este medic/terapeut
MANUNI
Leziune demielinizanta unica 3/5, peritrigonal in stanga cu semnal intens FLAIR T2, hipo intens T1, fara restrictive a difuziei. Dilatatii de spatii perivasculare Virchow - Robin la nivelul temporo insular bilateral, cu aspect microchistic in stanga.
Va rog frumos sa-mi spuneti ce am? si daca trebuie sa iau un tratament si ce anume sa iau? am avut un vertij si am ramas cu sechele nu aud bine unele sunete, altele le aud prea puternic, ametesc, am dureri de cap ca niste electrosocuri, arsuri puternice.
Din ce cauza credeti ca le am? Am si spondiloza cervicala, nu suport zgomotul, suntele puternice.
Mariana Cutar 0727599656
0
24-03-2021, ora 18:05
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Aici este nevoie de un consult neurologic. Acolo vi se va da tratamentul corect și veți primi toate explicațiile necesare.

dr Petre Mureșan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: