Dureri de spate in partea lombara

26-12-2017
Simion93
Nu este medic/terapeut
Simion93
Buna seara am 24 ani am problema cu spatele in partea lombara va rog cine sa intilnit cu astfel de problema durerea este numai la spate si este continua daca sa luam pe scara de 1 la 10 este nivelul 5.6 in picior nu se duce. Durerile au inceput cu 2 luni in urma in urma unui efort fizic timp de o saptamina am incarcat sa rezolv problema de sime statator nu sa primit si mam adresat la medic neurolog dupa care am fost trimis sa fac RMN
La centru de rezonanta magnetica in urma investigatiilor au constatat anterolisteza L5 (5mm) cu spondiloliza L5-S1posterioara deformarra neuroforamelor.dupa care mam intors la neurolog dumnealui mia prescris sa iau pastile timp de o saptamina dupa care a spus sa merg la kineoterapeut am ajuns la kineoterapeut dumnealui a constatat sa facem un curs de lecuire din 10 proceduri 7 proceduri de masaj si 3 de exercitii durata unei proceduri 1 ora dupa masaj parca era mai bine.am terminat procedurile dupa care mia spus de sine statator acasa sa fac exercitii am o luna decind fac exercitii si durerea cum a fost asa si este.ce pot face in cazul dat pentru a rezolva problema cine a avut asemenea probl.am citit pe internet si spun ca aceasta problema mai poate fi cauzata de punctele trigher din muschi boala se cheama миофасцыальныи синдром dupa cartea lui Geanet Trevel si Geogi Simons. va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.