Dureri in gat, am uneori bubite, uneori ca un lichid albicios

24-08-2020
P.Bianca
Nu este medic/terapeut
P.Bianca
Buna seara, de vreo 1 luna de zile "am rosu in gat" prima oara aveam senzația de nod in gât, că raman fara aer.durerea s-a extins după cap/urechi am fost la ORL. aveam un streptococ in gât, am făcut terapie cu 3g Amoxicilina 7 zile...dar durerea în gât a ramas...am fost din nou...mi s a spus ca am faringita
si ciuperca de la antibiotic...ideea este ca dedesubtul limbii arata ciudat...in gat am uneori sunt bubite, uneori ca un lichid albicios...sunt in Germania și nu ma încred foarte mult în medicii de aici.Am întrebat dacă poate sa fie cancer și mi s a spus ca in nici un caz...ideea ca de 1 luna de zile am problema asta si nu ii da nimeni de cap...dupa antibiotice pulsul este foarte marit si durerea este pe stern...inima este ok si analizele la fel.Doar ca am foarte mari dureri de stomac...Nu stiu ce sa mai fac.
4 comentarii
0
25-08-2020, ora 07:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Vârsta. Înălțime. Kg. Sex.. Ce probleme digestive ai??
0
25-08-2020, ora 16:34
P.Bianca
Nu este medic/terapeut
P.Bianca
27 de ani, 1, 75, Feminin și 90 de kg.probleme digestive nu am, fac uneori gastrită pe bază de stres(cred ca am acum)...temperatura corpului este tot pe la 37, 5 -37, 9...imi fac griji mari pentru gat ca nu i da nimeni de cap sau dau eu dintr una într-alta...de ieri parca am si un nod cand înghit, parca pocnește ceva acolo, tuse maronie (m-am lăsat de tigari de câtva zile)...mancarime și usturime...sunt disperată, vă mulțumesc
1
25-08-2020, ora 21:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Gatul face parte din tractul Digestiv... Cu acelas sistem nervos. N. Vag. Și cu acelas sistem limfatic de la limba la colon.
2 acea asa zisa Gastrita nu e locala.. E o inflamație pe tot tractul digestiv
3 la 27 de ani. Ar trebui sa aveți 57..60 kg. Restul ce e în plus. Sunt intestine Intoxicate. Ficat gras. Asa ca să nu mai spuneți niciodată Ca Nu aveți probleme digestive. Aveți și foarte mari... De acolo de jos.. Sunt acele probleme care le simțiți în gat
4 pe forum am explicat ce alimente nu Va fac bine
5 investigații serioase la gastrologie și schimbarea radicala a stilului de viata și Alimentatie
0
25-08-2020, ora 21:44
P.Bianca
Nu este medic/terapeut
P.Bianca
Mulţumesc frumos pentru sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •