dureri in timpul actului sexual.. cum diminuez aceasta problema?

15-02-2007
amideea
Nu este medic/terapeut
amideea
de ce, desi exista preludiu si dorinta de a intretine relatii sexuale, knd incepe propriu-zis actul sexual ma doare si nu mai simt nici o placere?viata sexuala neregulata e o cauza?cum as putea diminua aceasta problema? va multumesc
3 comentarii
0
15-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu sunt ginecolog nici sexolog, dar incerc sa-ti dau un raspuns din punctul meu de vedere: este posibil sa fie o disproportie intre marimea penisului prietenului tau si marimea vaginului tau in sensul ca penisul este prea mare. Ca urmare, se produce in timpul actului sexual o compresie si o iritatie mecanica a uretrei tale care iti provoaca senzatia de usturime si nevoia imperioasa de a urina. Daca nu aceasta e cauza, poate tine de o anumita pozitie pe care o practicati avand ca urmare aceeasi iritatie mecanica a uretrei. Nu stiu daca te multumeste raspunsul meu! Poate ca intervine altcineva, de specialitate, care sa-ti dea niste explicatii mai competente!
0
16-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Imi cer scuze, dar raspunsul era pentru mo. Dintr-o eroare a fost postat aici. Oricum o parte din cele prezentate, adica cele referitoare la marimea penisului, pot fi avute in vedere si de catre tine!
0
13-06-2007, ora 00:00
ancagreta
Nu este medic/terapeut
ancagreta
vezi sa nu ai o candidoza care poate da dureri sau o anexita
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.