Dureri in zona inimii

03-01-2015
gaby_andi93
Nu este medic/terapeut
gaby_andi93
Buna ziua am si eu o problema am dureri in zona inimii, totul a inceput acum o luna jumate cand am carat doi sacii de cartofi si de acolo a plecat toate problemele, am o jena in zona inimi, partea stanga a feti i-mi este putin amortita de la maxilar pana in frunte, stare de oboseala, si la inceput in prima saptamana de la incident i-mi amorta si partea stanga a piciorului, si dureri puternice in zona pieptului insotite de amorteala si arsura, vad ca sa mai dus din intensitatea dureri dar tot am o jena in zona inimi si in in partea stanga a fieti amortiala, nu stiu ce sa fac oare e vorba de o lipsa puternica de vitamine ? va rog un raspuns cat mai rapid.
1 comentarii
0
05-01-2015, ora 18:17
mir2211
Nu este medic/terapeut
mir2211
Nu vreau sa te sperii dar e posibil sa fi facut un accident vascular minor...ar fi bine sa consulti un neurolog..sanatate multa iti doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •