Dureri si intepaturi in piept

17-12-2019
Iuliana S
Nu este medic/terapeut
Iuliana  S
Buna ziua, tatal meu are de cateva luni anumite simptome precum: dureri in piept, resimtite ca intepaturi sau jena. Aceste dureri nu sunt la efort si nu sunt insotite de dispnee, tuse sau oboseala. Am.mers la medicul cardiologic si ni s a spus ca durerile aceste nu sunt cardiace, si sunt nespecifice!as vrea sa aflu ce investogatii imi recomandati pt a afla de unde sunt. Analizele uzuale au fost efectuate si sunt in limite normale, markerii tumorali cea si cyfra 21 la.fel, radiografia pulmonara este buna arata doar un bpoc, pacientul este fumator de foarte multi ani. Doresc sa aflu cauza acestor dureri, imi recomandati sa se efectueze un rmn sau ct? Daca da, de care?? Multumesc! Are putin crescute leucocitele, vsh ul, pcr sunt in limite normale? Poate fi vorba de o infectie ?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •