dureri zona inghinala

25-11-2011
ciprian cruti
Nu este medic/terapeut
ciprian cruti
salut.am fost operat de hernie de disc in 2010 l5-s1, si acum, dupa un an de la operatie mi-am facut o raza si mi s-a spus ca am ingustare pe dreapta a spatiului l3-l4 si stergerea lordozei lombare.plus ca acum am dureri in zona inghinala in partea dreapta.as vrea sa stiu daca e posibil ca aceasta durere sa aiba legatura cu aceste probleme la coloana, si ce as putea sa fac in legatura cu ingustarea spatiului l3-l4.nici nu stiu daca e grav macar.am fost la doi doctori pana acum, si ei mi-au zis sa stau linistit.
4 comentarii
0
26-11-2011, ora 20:15
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Durerea inghinala poate fi de la o hernie inghinala.
Ar trebui sa te consulte un doctor chirurg.
Ar mai putea fi o infectie urinar, daca exista si ceva jena la urinat sau chiar usturimi.
Pentru asta se poate face o urocultura cu antibiograma, ca sa se afle ce microb este acolo si la ce antibiotic este sensibil.
0
27-11-2011, ora 10:17
ciprian cruti
Nu este medic/terapeut
ciprian cruti
mersi pt sfat, acum cativa ani tot aveam aceeasi durere in zona inghinala, si un medic mi-a zis ca am punct hernal inghinal, si cand am mers la un alt chirurg, mi-a zis ca nici vorba de hernie inghinala, dar sapt asta am sa merg din nou, sa vad ce rezolv
0
27-11-2011, ora 13:12
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Sa nu ridici greutati, ca se poate accentua, daca este o hernie.
0
27-11-2011, ora 23:58
ciprian cruti
Nu este medic/terapeut
ciprian cruti
pai greutati no sa ridic toata viata, tinand cont ca sunt operat de hernie de disc.pe 10 dec fac un an
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
13-01-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.