e posbil sa am menstruatie si sa fiu insarcinata?

30-06-2009
ramonaelena
Nu este medic/terapeut
ramonaelena
vreau sa-mi raspunda cineva.mi-a venit ciclul pe 22 iunie mai devreme ku vreo 4 zile...si astazi suntem in 30 iunie si nu mi-a trecut..imi curge foarte putin.ma gandesc sa nu am vreo sarcina nedorita dar sa fiu pe ciclu...am citit pe net k menstruatia pe sarcina nu este la fel ku cea normala...pe sarcina e maronie sau ceva de genu...a mea este normala...doar k am 8 zile si tot nu mia trecut si imi curge foarte putin.astept raspuns de la voi
5 comentarii
0
30-06-2009, ora 14:32
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Fa-ti un test de sarcina.Dar in toate aceste zile ti-a curs foarte putin Tu cum te simti ai semne de sarcina Eu nu cred ca esti insarcinata fa intai testul.
0
30-06-2009, ora 15:01
ramonaelena
Nu este medic/terapeut
ramonaelena
ma simt ok...nu am nimik am avut dureri de burta.nu pe tot parcursul menstruatiei mia curs putin...in primele 4 zile mia curs normal...si in urmatoarele foarte putin
0
30-06-2009, ora 15:02
ramonaelena
Nu este medic/terapeut
ramonaelena
atunci knd curge foarte putin...curg cheaguri de sange...
0
30-06-2009, ora 15:07
ramonaelena
Nu este medic/terapeut
ramonaelena
e normal k menstruatia sa tin atat de mult
0
30-06-2009, ora 19:09
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu esti insarcinata. Cheagurile sunt normale, este mucoasa uterina..poate fi prelungit daca ai racit putin, poate ca ai luat medicamente, poate ca ai fost mai obosita si stresata in ultimul timp sau ai muncit mai mult. Cand ai timp si mai ales daca nu ai facut de mult un control ginecologic poti merge la medic pentru o consultatie, , un examen al secretiei vaginale si un test Papanicolau.Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Ciclul de două ori pe lună
  •