Edemul cerebral si nu am mai putut sa ma dau jos din pat

40 comentarii 1 2
0
14-09-2011, ora 15:05
mihaela-ella
Nu este medic/terapeut
mihaela-ella
FEOCROMOCITOMULUI
0
15-09-2011, ora 13:41
albu_elena
Nu este medic/terapeut
albu_elena
draga ella, iti multumesc din suflet pentru promptitudine.in acest moment abia ce am sosit de la medic cu un pic mai multa speranta in suflet. de 2 zile imi aud pulsul in ambele urechi si m-am speriat ingrozitor.am fost la unul din medicii care m-au operat si m-a asigurat ca nu este nimic grav.a incercat sa-mi explice cu cd in fata pe calculator cum si unde a intervenit. eu ar fi trebuit sa merg la control undeva prin septembrie dar mi-a spus sa merg pe 1 octombrie pentru ca vine un medic francez care va emboliza mai multe persoane cu fistule ca sunt foarte multe.intr-adevar eu nu am peocromocitom si sper sa fie bine.m-am intrebat de nenumarate ori daca se intervine de atatea ori pe vasul principal nu este periculos?ce diferenta ca timp este intre embolizari? felicitari si multa sanatate prietenei violeta este o curajoasa.poate mai vorbim -* multa sanatate si sa auzim de bine


(*modificat de admin)
0
19-09-2011, ora 11:06
albu_elena
Nu este medic/terapeut
albu_elena
pentru ella ;as fi vrut sa intrb daca la tine aceasta problema se manifesta doar prin durere de cap?pe mine nu ma doare capul doar imi simt pulsul in ambele urechi iar cand pun capul pe perna acasta stare este greu de suportat;
0
27-11-2011, ora 20:32
albu_elena
Nu este medic/terapeut
albu_elena
pentru mihaela-ella
sunt in situatia de a face o a 2 embolizare cine este acest medic chefneaux si unde poate fi gasit ?
cum te simti ai fost la medic in noiembrie? cum te simti dupa razle gama?
mi s-a propus ca varianta si operatia clasica ce sa fac?
0
12-01-2012, ora 15:05
denisa06
Nu este medic/terapeut
denisa06
Buna Mihaela!
Crezi ca te poti interesa la prietena ta si imi poti da cateva detalii depste acea clinica din Franta la care a facut embolizarea?
Sufar de malformatie arteriovenoasa medulara, in Romania nu se poate face, adica mi-au zis ca n u se baga pentru ca este destul de dificil si nu risca de aceea as vrea sa incerc in strainatate.As dori sa stiu clinica si cam care sunt costurile.
Multumesc!
Sanatate multa!
0
04-02-2012, ora 15:09
alina.morosan
Nu este medic/terapeut
alina.morosan
tocmai ce a fost la iasi un medic francez ce face astfel de interventii (dr Courteux), eu recomand clinica din austria AKH, costurile sunt f ridicate dar am vazut un tip de la bucuresti ce a fost operat de MAM si era bine. acollo am fost si eu la operatie si ma simt minunat dar mai trebuie sa merg de vreo 3 ori cel putin.
Totul depinde de cat de mare e malformatia.
Exista clinica din Franta a domnului dr. Courteaux (ce de care spuneam ca vine la iasi o data sau de 2 ori pe an) si o operatie costa in jur de 12 000-15 000 (pretul este estimativ cu 7 zile de spitalizare cu interventie si in functie de gravitatea afectiunii)

multa sanatate. putem sa mai vb pe mes (adresa e asemanatoare cu cea de aici)
0
21-08-2012, ora 18:39
gabryolet
Nu este medic/terapeut
gabryolet
am citit un comentariu in acest topic scris de cineva care avea mav si isi vedea de viata facanduse ca nu are nimic...va rog nu glumiti cu aceatsa boala.sotul meu (acum de 33 ani )are aceasta afectiune.a facut 4 embolizari in grecia acum 8 ani, tot acolo de pe urma ultimei embolizari a suferit un lant de efecte secundare ale embolizarii:edem, accident cerebral, hematom, si 2 sunturi pentru drenaj cefalic.si toate astea in decurs de 3 luni, timp in care am crezut ca nu-l mai aduc viu de acolo(nu mai zic de complicatiile comei la plamani rinichi fiere chiar si infectii dermatologice si la plamani).in fine, dumnezeu l-a scapat si acasa in 6 luni era recuperat.au trecut 8 ani d eatunci, avem 2 copii si acum o saptamana de 15 august pe cand se intorcea de la paine(la 3 pasi de casa) a facut o hemoragie cerebrala din senin, fara alte semne simptome...acum este in coma iarasi cu edem.:( lucrul bun este ca sunturile care deja le are pe fiecare parte a creierului il ajuta sa nu mai dezvolte hidrocefalie.hematomul dedata asta nu este operabil fiind localizat langa trunchiul cerebral.ne rugam la dumnezeu sa nu ne lase si de data asta.va rog pe toti cu aceasta boala nu neglijati si nu va considerati vindecati oricate embolizari ati facut se pare ca ele se refac in oarecare masura dupa cativa ani..sanatate!
0
21-08-2012, ora 18:47
gabryolet
Nu este medic/terapeut
gabryolet
mai adaug doar ca timp de 8 ani, o data la 6 luni facea ori rmn ori tomograf si locul unde a fost acea malformatie parea vindecat, , , si de fapt tot a sangerat...parerea o cerem mereu la mai multi medici si din grecia si din bucuresti.
in ce sa te mai bazazi ca esti verificat ca sa stai linistit?
0
17-09-2013, ora 22:57
adelin1988
Nu este medic/terapeut
adelin1988
stie cineva care este mai bine de facut gamma kniffe sau operatia chirurgicala si cae este mai sigura
0
06-06-2014, ora 15:59
iosate
Nu este medic/terapeut
iosate
Buna ziua,

A facut cineva de curand embolizare (2013-2014) a unei fistule carotidocavernoase? As dori sa stiu cum te simti, ce costuri sunt, etc. Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
40 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Edemele - de ce reținem apă?
  • Umflătură după operație (umflăturile postoperatorii)
  •