efecte postinor sau o posibila sarcina?

16-07-2008
deea24
Nu este medic/terapeut
deea24
In urma cu o luna am avut un contact sexual esuat (s-a rupt prezervativul). Am luat Prostinor a doua zi (prima la intreval de vreo 9 ore, a doua la interval de 12 ore). Menstruatia mi-a venit la 29 de zile, pe data de 14 iunie. Tin sa mentionez ca atunci nu am avut nici o durere de sani sau de burta (efecte prezente de foarte multi ani inainte de menstra).
Acum dupa o luna trebuia imi intarzie de vreo 2 zile (calculand durata ciclului la 30 de zile). Ca si data trecuta nu am nici un fel de durere, parca nici nu ar trebui sa-mi vina. Deja au trecut 32 de zile
Am mai luat prostinor in urma cu un an tot cam din aceeasi cauza, dar am avut dureri si simptome si atunci si in fiecare luna inainte sa-mi vina
Mentionez de asemenea ca nu am avut contacte sexuale neprotejate, utilizez intotdeauna prezervativul

E posibil sa fie o dereglare hormonala cauzata de aceste pastile sau o sarcina fara simptome. Asta ma ingrijoreaza cel mai mult ca nu ma mai dor sanii si nici nu am nici un fel de durere de burta.
Vreau un raspuns cat mai curand posibil
Va multumesc!
3 comentarii
0
16-07-2008, ora 00:00
ioanac
Nu este medic/terapeut
ioanac
decat sa-ti faci griji mai fa-ti un control gincologic sau o ecografie.sau si mai simplu un test mai bun de sarcina!
0
16-07-2008, ora 00:00
deea24
Nu este medic/terapeut
deea24
Mie mi-a venit menstruatia luna trecuta. E posibil sa-mi fi venit peste sarcina?
Mai astept cateva zile si daca nu-mi vine am sa-mi fac si un test de sarcina
0
16-07-2008, ora 00:00
ioanac
Nu este medic/terapeut
ioanac
dap!
teoretic vorbind!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul