Efecte secundare tratament
Buna ziua. Am diagnosticul urat de schizofrenie paranoida, desi nu am avut niciodata simptomele bolii si abia astept sa mai treaca vreo cativa ani sa-l contest. Sunt fortata sa fac tratament cu Trevicta. M-am plans doctorului despre efectele secundare: lipsa menstuatiei, ingrasare, lipsa libidoului. Mi-a confirmat ca aceste efecte se datoreaza injectiei. Mi-a prescris sa iau abilify pastile sa le contracarez. Chiar au efect? Sau sunt in continuare o schema de robotizare, de a te face leguma.
1 comentarii
Abilify-ul nu are asa multe efecte secundare ca Paliperidona.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2schizofrenie paranoida
- 2hypersomnie -sfatul unui medic
- 2schizofrenie paranoida grad II-Orfiril
- 57Schizofrenie: mai sunt si altii in situatia mea?
- 8Va rog, ajutati-ma!Am mare nevoie de ajutor!Sunt disperat.
- 0Schizofrenie paranoida
- 75Schizofrenie paranoida cod diagnostic 312
- 15Schizofrenie Paranoida
- 6Ce mai luati pentru schizofrenie paranoida?
- 1Pensie de boala
- 13Sunt diagnosticat cu schizofrenie paranoida ce să fac?
- 2Ce ai voie în psihoze pepsi, cafea?
- 5E vreo diferența între antipsihotice?
- 31Schizofrenie
- 3Acceptarea bolii psihice
Mai multe informații despre: schizofrenia paranoida
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
