Este posibil sa nu imi vina ciclul o luna daca am luat anticonceptionale timp de 1 an?

05-01-2012
cristine_marie
Nu este medic/terapeut
cristine_marie
Este posibil sa nu imi vina ciclul o luna daca am luat anticonceptionale tp de 1 an si din septembrie fac pauza??Precizez ca am avut relatii sexuale neprotejate, fara ca el sa isi dea drumu in mn.Daca da cand ar trebui sa imi vina?In 23 decembrie trb sa mi vina, iar in 29 am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Sper ca nu sunt insarcinata :DMultumesc anticipat!..Si mai am o intrebare..dupa intreruperea tratamentului cu anticonceptionale..dupa cat tip sunt din nou fertila?
3 comentarii
0
05-01-2012, ora 23:12
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Sper sa-ti raspunda un medic,
DAR,
poate ar fi trebuit sa pui cele 2 intrebari INAINTE de-a intrerupe anticonceptionalele.

Un An Bun !
0
06-01-2012, ora 00:10
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Fertilitatea revine din momentul intreruperii anticonceptionalelor.
0
06-01-2012, ora 13:24
cristine_marie
Nu este medic/terapeut
cristine_marie
Este posibil sa fiu insarcinata?Si oare cand ar trebui sa mi vina menstruatia?Si daca nu mi a venit si as fi insarcinata trebuie sa am si simptome?Nu am niciun fel de simptoma:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul