excrescenta in gat de cateva luni, foarte urgent ajutati-ma!

22-03-2011
alin25
Nu este medic/terapeut
alin25
am observat de cateva luni ca am o excrescenta in gat, langa omulet, parca mi-ar creste inca unul, dar nu ma durea, dar sambata mi sa umflat tare si ma durea cand inghiteam, sunt speriat. am fost azi la orl si mi sa pus un diagnostic, pe care lam uitat fiind prea multi termeni de specialitate, dar mai "babeste" am inteles k as avea o tumoare benigna, dar la 1 din 10 cazuri poate fi maligna, sunt foarte speriat. medicul ma indrumat sa merg maine sa o taie si sa o cauterizeze. as dori o parere despre ce sa fac, si ce ii mai exact acel corp strain di gura mea. si daca se poate cat mai repede, va multumesc anticipat si o seara placuta tuturor
12 comentarii
0
23-03-2011, ora 07:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este un papilom.
trebuie sa mergi si sa.l scoti
0
23-03-2011, ora 12:26
alin25
Nu este medic/terapeut
alin25
am fost azi la un alt medic, care mi-a spus ca in nici un caz nu ii ceva grav, si nu ii vorba de tumoare, ci mi-a ramas o amigdala inflamata din cauza racelilor repetate si netratate bine. mi-a dat tratament pentru 10 zile cu nurofen si bioparox, si pe urma sa merg la un control. dar ce spuneati dumneavoastra, papilonul, este ceva grav? si care ar fi cauzele pentru care mi-a aparut?
0
23-03-2011, ora 13:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
incearca sa faci cateva poze cu gatul Tau..
unde sa se vada lueta, amigdalele si ce mai ai tu acolo.
trimiti pozele pe mail
0
23-03-2011, ora 13:42
alin25
Nu este medic/terapeut
alin25
am uitat sa va spun, diagnosticul pus de medic azi a fost de faringita acuta. voi incerca sa fac cateva poze si o sa vi le trimit cat mai curand, va multumesc
0
27-11-2012, ora 12:18
carmensimona
Nu este medic/terapeut
carmensimona
Buna ziua! Am si eu o problema si cred ca este vb tot de papilom. Langa omulet am o excrescenta nu f mare, ca un mic omulet, se ascunde cumva dupa o pilelicica ce pleaca pe partea dreapta de langa omulet, problema este ca ma si doare atunci cand mananc si chiar la vreme rea, ca si cand as avea gatul putin iritat. Am si o vaga durere la urechea dreapta, Toate astea de vre-o patru luni. Am fost la 2 medici pana acum si mi-au spus ca nu am nimic, ca nu stiu de unde provin durerile mele, ca probabil sunt pe stres, dar ei nu au vazut acea excrescenta si nici eu nu stiam de ea. Am descoperit-o recent. Poate un papilom sa dea aceste dureri sau sa vorba de altceva? Va repet ca durerile nu sunt mari. sunt dureri usoare ca si cand as avea gatul usor iritat. Multumesc anticipat si sper sa imi fiti de ajutor ca intotdeauna!
0
30-11-2012, ora 21:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sau imi trimiteti oze sau mergeti la orl...sa se confirme prezenta papilomului
0
05-12-2015, ora 11:37
Mememarina
Nu este medic/terapeut
Mememarina
Buna ziua, am si eu o problema similara, in urma cu 3 zile am inceput sa simt un discomfort in gat.dupa ce am mancat seara, am simtit ca mi-a ramas ceva in gat. Am baut apa dar nu trecea, am inghitit un dumicat de paine dar la fel nu a disparut senzatia. In cele din urma am decis sa ma uit si am observat o basicuta la baza uvulei. Aceasta basicuta inca este acolo si nu pare sa dea semne de retragere. As dori sa atasez o poza dar nu imi apare aceasta optiune. Ce ar putea fi? Va multumesc anticipat!
0
05-12-2015, ora 19:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poza poti sa o trimiti pe adresa personala pe hotmail
cu siguranta ai facut exces de ceva acru, acid, citric..si ai provocat acea iritatie
o sa treaca in 10 zile..daca o sa tii regim corect alimentar
0
20-02-2016, ora 20:56
Sorin12345
Nu este medic/terapeut
Sorin12345
Am o intrebare. De acum o saptamana am observat ca am in gat un fel de basicute care par a si umplute cu o substanta galbena am inceput sa caut poze pe net cu ceva asemanator dar nu prea am vazut nimic. Puteti sa ma ajutati va rog?
0
20-02-2016, ora 22:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 daca NU ai studii medicale.. NU este recomandat sa.ti faci consultaiii
poti sa ajungi la psiholg sau mai rau...inutil dela griji absolut gratuite
2 exista carte de anatomie.. unde se arata structura normala a organismului uman
daca esti foarte curios..studiaza anatomia normala si faci comapratie
asta daca nu ai altceva mai util de facut in viata
0
21-02-2016, ora 17:08
Sorin12345
Nu este medic/terapeut
Sorin12345
Ma refeream daca ma puteti ajuta cu o sugestie referitoare la ce ar putea fi acele basicute
0
21-02-2016, ora 21:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
numai un medic ORL.. care vede gatul..o sa.ti spuna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.