exista tratament pentru chist ovarian?

08-04-2011
Cristina
Nu este medic/terapeut
Cristina
in urma unei ecografii mi-a fost gasit un chist pe ovarul drept cu dimensiunea de 9/12 mm, uter in anteversie.acum 6 ani in urma ovarul era polichistic, dar mi s-a spus ca este normal.am 35 de ani, ciclul este regulat dar de aproape un an, cu cateva zile inainte de venirea menstrei am un tremur in maini, o neliniste in corp si chiar senzatii de caldura, ameteli, greata in timpul menstruatiei am dureri doar la nivelul ovarului drept, in prima zi si foarte multe cheaguri.va rog frumos sa-mi spuneti o parere referitor la cele scise de mine mai sus.multumiri
2 comentarii
0
08-04-2011, ora 22:52
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
da, exista tratament.mergeti cu ecografia si consultati un medic ginecolog.va sfatuiesc sa urmariti cu atentie aceste chisturi care va pot face probleme mai tarziu.sanatate.
0
09-04-2011, ora 16:31
Cristina
Nu este medic/terapeut
Cristina
multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.