Ganglion in spatele urechii

04-09-2012
alina lya
Nu este medic/terapeut
alina lya
BUNA ZIUA! ma numesc alina, si de vreo 2 luni mi-a aparut un ganglion dupa ureche dreapta unul in spate si 2 in gat, care ma deranjau daca tineam barbia in piept.am fost la medicul de familie mi-a dat augumentin si ketonal, le-am luat nu au avut nici un efect, dupa am fost la orl...ma trimis la spital de contagiosi..am stat o saptamana internata mi-a facut aproape 30 de penicilini, dar tot nu mi-au trecut..simteam si stare urata la dantura, acum merg la stomatolog...nu aveam probleme cu dantura.din ce cauza sa fie :(..ma poate ajuta cineva??va multumesc
3 comentarii
0
05-09-2012, ora 08:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
dupa stomatolog.. sa mergi si la pneumo-ftizio.. sa faci un test pentru TBC ganglionar
0
05-09-2012, ora 09:07
alina lya
Nu este medic/terapeut
alina lya
am uitat sa precizez ceva...acum o saptamana am mers iar la doamna doctor unde am fost internata..si mi-a dat sa fac analize pt anumite boli cronice...dar am fost la o clinica privata si ma costa destul de mult si deocamdata nu am bugetul respectiv...o sa merg sa fac un test pt TBC ganglionar.va multumesc !
0
05-09-2012, ora 11:40
alina lya
Nu este medic/terapeut
alina lya
si imi mai da si maseaua de minte, , , este posibil aparitia ganglionilor sa fie si din cauza asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: