Ganglioni langa urechea dreapta

10-02-2014
AlexIonut90
Nu este medic/terapeut
AlexIonut90
Buna ziua!Ma numesc Alex, am 23 de ani si acum 2 zile am observat prezenta unui ganglion langa urechea dreapta iar ieri am observat ca am alti trei ganglioni mai pronuntati pe gat, inca doi la nivelul craniului si unul subrat.Ma dor, dar nu foarte tare.Tin sa precizez ca aseara mi-a amortit o parte a gatului timp de cateva secunde, apoi mi-am revenit.Tototdata, simt ca ma jeneaza ceva atunci cand inghit.Am rugamintea daca m-ati putea ajuta cu o informatie, despre ce ar putea fi vorba sau daca este ceva grav.Va multumesc anticipat!
4 comentarii
0
11-02-2014, ora 12:52
andreea stan
Nu este medic/terapeut
andreea stan
Buna, ai fost la un medic?? de obicei acesti ganglioni arata infectii sau boli mai grave. Nu e bine sa ii ignori. Ai si alte simptome in afara acestor ganglioni? febra, dureri, etc...
0
11-02-2014, ora 22:07
AlexIonut90
Nu este medic/terapeut
AlexIonut90
Buna!Da, am fost la medic si am facut analize si au iesit bune, printre care si toxoplasma.Mi-au facut si raza la plamani pentru a vedea daca am tuberculoza, iar maine s-ar putea sa imi dea sa fac analize pentru a vedea daca am mononucleoza.Febra nu am, iar dureri doar cand ating acei noduli, insa nu este o durere insuportabila.
0
12-02-2014, ora 19:13
andreea stan
Nu este medic/terapeut
andreea stan
da...s-ar putea sa iti gaseasca oricum anticorpi Anti Epsteinbarr deci oricum nu iti garanteaza sigur ca ar fi monunucleoza daca nu ai si alte simptome...dar probabil o sa isi spuna parerea medicul. Mononucleoza, oricum am inteles ca trece de la sine in cateva sapt...sanatate multa!!
0
12-02-2014, ora 21:41
AlexIonut90
Nu este medic/terapeut
AlexIonut90
Multumesc mult, de asemenea!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.