am o galma in fata urechii langa maxilar

27-09-2012
ellyy0
Nu este medic/terapeut
ellyy0
iarna trecuta am avut o durere de ureche.ma tinut aproximativ 3 zile.la o saptamana am observat ca mia iesit o galma langa ureche.mie foarte frica pentru ca anul trecut mam operat de un adenofibrom la san.nu as mai vrea sa trec prin asa ceva.datimi un sfat.c credeti ca ar trebui sa fac.
3 comentarii
0
27-09-2012, ora 13:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa faceti un consult la stomatolog si unul la ORL.. sa cautati cauza
0
10-10-2012, ora 14:09
ellyy0
Nu este medic/terapeut
ellyy0
va multumesc mult.
0
24-10-2012, ora 16:29
elena nicoleta
Nu este medic/terapeut
elena nicoleta
buna ziua va rog din suflet sa imi dati un sfat
de aproape un an de zile am in obraz o galmuta pe interior nu m-a durut mereu dar ma mai durea suportabil iar imi trecea nu m-a deranjat dar ma durea mai tot timpul dar am zis ca poate fi de la masea ca am avut o masea si era sparta si ma muscam de obraz pe dinauntru si cred ca s-a format acolo ceva am scos si acea masea intr-un final acum 8 luni de zile si de atunci ma tot durut dar nu am mers la medic pt ca nu se umfla nu era grav acum de o saptamana nu am mai putut sa deschid bn gura ma doare urehea si dantura s-a umflat putin am fost la orl iar cei de la orl m-au trimis la institul de stomatologie din bucuresti
am fost acolo am facut radoigrafie dentara la toata dantura si mi-a zis ca e parotida cronica congestiva mi-a prescris tratament si peste 2 saptamani sa merg inapoi. SUNT DISPERATA CA ZICEAU CEVA DE OPERATIE DESPRE CE E VB CAT E DE GRAV CA AM CAZUT PSIHIC NUMAI POT DACA E CANCER? VA ROG ASTEPT RASPUNS NU AM FACUT DECAT O RADIOGRAFIE ALTE ANALIZE NU AM FACUT
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.