2 mici umflaturi in spatele lobului stang

27-02-2010
inferno23
Nu este medic/terapeut
inferno23
buna ziua! am 20 de ani si am o intrebare de cand sunt mic in spatele urechii stangi am 2 umflaturi mici despartite intre ele le am de mult timp nu ma dor nu am varsaturi sau alte chestii si un medic mai demult mi-a zis ca e un ganglion dar de atunci nu am mai fost sa ma vada cineva in zona aceea ca 2 boabe de mazare sunt iar pe partea stanga mi-a aparut un ganglion banuiesc ca de la masea ca am avut o carie dureroasa si un absces in zona respectiva ma puteti ajuta sa imi lamuresc enigma din spatele urechii stangi? va multumesc frumos
6 comentarii
0
28-02-2010, ora 08:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. sunt ganglioni limfatici.
incearca sa tratei toate focarele de infectie din zona( gat, nas, dantura) si ganglionii o sa dispara !
0
28-02-2010, ora 14:37
inferno23
Nu este medic/terapeut
inferno23
pai cel de dupa urechea stanga il am de foarte mult timp de la 14, 15 ani si nu m-a deranjat in nici un fel pana acum iar mai in coace pe la 19 am avut si contact sexual neprotejat dar cel de dupa ureche e acolo de ff mult timp si nu stiu care ar fii cauza imi e frica foarte tare de hiv dar nu cred pt ca il am inainte de contactul neprotejat
0
28-02-2010, ora 15:13
inferno23
Nu este medic/terapeut
inferno23
aceli 2 ganglioni ii am numai pe partea stanga in spatele lubului urechii ce sa fac sunt disperat si foarte speriat ii am de mic copil ce sa fac? e motiv de ingrijorare?
0
28-02-2010, ora 20:52
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca e de mic copil.. si nu sau marit.. NU este motiv de ingrijorare.
unicul lucru care va ajuta sa stiti ce e cu ei.. este sa mergeti la un cab. sa.l scoateti si sa.l dati la analiza anatomopatologica
0
28-02-2010, ora 20:58
inferno23
Nu este medic/terapeut
inferno23
da e de mic copil de pe la 13, 14 ani
si nu si-a modificat nici un fel marimea sunt 2 boabe de mazare despartite de un santulet cam la 3, 4 cm de lobul urechii pe oss si acu sa fiu sincer cand eram mici in nestiinta de cauza pe la 8, 9 ani am avut un contact sexual neprotejat cu o fata de aceeasi varsta da cine stia atunci cu ce se mananca din curiozitate. nu cred sa fie hiv sau cancer cel putin asa sper am inteles ca mai poate fii si puncte de grasime ca si pe penis am puncte de grasime puncte fordice
0
28-02-2010, ora 21:01
inferno23
Nu este medic/terapeut
inferno23
singura grija de cancer pe care o am este pielea am ff multe alunite si ar trebui sa trec pe la un dermatolog dar asta dupa ce ma lamuresc cu asta da am fost copil prost ca am facut nazbatii cand eram mic dar cel mai important este sanatatea si cu rusine v-am scris totul mai sus pentru si voi merge la un medic pentru niste analize sanatoase
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.