Gardnerella vaginalis

27-04-2019
Anonim7766
Nu este medic/terapeut
Anonim7766
Bună ziua! Am făcut un test veneris la care mi s-a depistat Gardnerella vaginalis+candidoza, am urmat tratamentul dat de doctor și anume uractiv forte pastile de 2 ori pe zi, antibiotic cuminol de 2 ori pe zi și fluconazol în prima zi de tratament și ultima. Am urmat tratamentul timp de 5 zile însă nici o îmbunătățire, aceleași probleme, secreții foarte abundente cu miros foarte neplăcut.. ce altceva îmi recomandați ? Mulțumesc!
3 comentarii
0
17-06-2019, ora 10:55
sabinasabina
Nu este medic/terapeut
sabinasabina
Buna,

Ai reusit sa rezolvi aceasta problema? Am aflat si eu astazi acelasi rezultat ca si tine la testul Veneris
0
18-06-2019, ora 23:15
Anonim7766
Nu este medic/terapeut
Anonim7766
Bună! Nu am scăpat, aceleași simptome, zilele următoare o să merg iar la ginecolog pentru alt tratament, deși nu cred că mai există din moment ce am încercat o tonă de medicamente creme etc... încă sunt optimistă că o să scap de această' boală ' cu toate că optimismul scade pe zi ce trece:)) Sănătate multă!
0
20-06-2019, ora 12:59
Slaninavesela
Nu este medic/terapeut
Slaninavesela
Incerca pastile Safocid, sunt 4 la număr si trebuie luate toate odată, tratament in pereche. Mie mi-a ajutat. Sănătate!
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.