genunchi umflat

29-03-2013
Diana Irina
Nu este medic/terapeut
Diana Irina
Buna ziua!as dori si eu un sfat daca se poate..de 2 saptamani mi sa umflat genunchiul stang foarte tare, am fost la medic, de fapt mam dus direct la urgenta mi sa facut raze nu are nimic, mmentionez ca am un stafilococ cutanat si medicul ortoped mia spus ca din cauza stafilococului mi sau inflamat articulatiile si am facut artrita reactiva, sunt in tratament prelungit cu antibiotic asta insemnand 60 de antibiotice pentru stafilococ iar medicul ortoped mia dat paracetamol si aflamil iar la control mi sa spus sa iau in continuare si atat iar eu am genunchiul umflat si abea merg...un sfat va rog daca se poate
2 comentarii
0
29-03-2013, ora 15:43
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Este exclus sa dam vreun sfat fara sa cunoastem situatia, prin examen clinic local.
Pot adauga, la tratamentul mentionat, doar gheata local si repaus maximal (peste 99% din timp sa stati in repaus, in pat).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
29-03-2013, ora 16:15
Diana Irina
Nu este medic/terapeut
Diana Irina
am incercat cu gheata dar nu pot tine.simt ca ma arde si mi se inroseste tare umflatura, ar fi bine o punctie?la control domnu doctor mia spus ca nu ar vrea sa imi faca punctie pt ca am 22 de ani si mai tarziu o sa am de suferit..moldaminu ar ajuta la ceva?va multumesc din suflet
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: