Greutate bebe 3 luni si 3 saptamanj

12-08-2019
Nadia88
Nu este medic/terapeut
Nadia88
Buna seara. Am fost azi la pediatru un alt medic ca doctora mea este in concediu ca ia aparut sub cat ititatie si sa o cantaresc si avea 7 kg la 3 luni si 3 saptamani. Mentionez ca o alaptez la san. Ii dau si vitamina c si vigantol si espumisan pentru burtica. O alaptez cam la 4 ore seara si ziua insa cateodata din cauza burtici ii mai dau asa san dar nu suge mult mai mult sta cu el in gura. Vreau sa stiu daca este ok greutatea bebelusului. Multumesc
4 comentarii
0
13-08-2019, ora 18:33
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Fetita Dvs. are greutatea maxima, admisa ca normala, pt varsta, conform curbei internationale de crestere. Sanatate !
0
13-08-2019, ora 19:04
Nadia88
Nu este medic/terapeut
Nadia88
Multumesc pentru raspuns.
Azi am constatat ca a facut cacut verde am mancat 2 oua prajite dupa 4 luni de atunci nu am mai mancat. Sa fie asta cauza? Sau de la rosii ca am mancat o rosie. Multumesc anticipat.
0
14-08-2019, ora 10:20
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Este o problema pasagera. Oale prajite cauzeaza o descarcare biliara ceva mai accelerata, in cazul diskineziei biliare hiperkinetice.
0
14-08-2019, ora 11:18
Nadia88
Nu este medic/terapeut
Nadia88
Mulțumesc de răspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •