hemoleucograma
Băiatul meu, 4 ani a făcut o faringita cu febra 38C, dureri la deglutiţie.A primit azitromicina 3 zile. În analiza de singe:neutrofile 25, 1(30 - 75), limfocite 60, 6(30 - 55), monocite10, 3 (pună la 10), Hb eritrocitara medie 24, 4 (25 - 31), în rest indicii sunt norma după intervalul de referinţă a laboratorului unde au fost efectuate.Vă rog trebuie sa mă alarmeze şi care ar fi tactica ulterioara?.Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5Intrepretare analize bebelus 6 luni, va org ajutor!
- 5arezultat analize hemoleucograma, o explicatie va rog
- 10faringita sau amigdalita
- 9probleme gat de 3 saptamani
- 5Rinosinuzita si faringita
- 6hemoleucograma completa, copil de 10 luni
- 5Faringita, lipsa de minerale sau altceva?
- 2Faringita sau cancer ?
- 4Simptome multiple faringe-lueta-limba
- 4Faringita?
- 0Interpretare hemoleucograma bebe 5 luni
- 3Problema cu amigdalele. Faringita acuta?
- 0hemoleucograma si unele valori sunt modificate
- 3Gastrita si usturime gat
- 1Diabet / Hiv / Analize
- 1Monocitoza
- 1Hemoleucograma - posibila infecție?
- 1Nu stiu ce este
Mai multe informații despre: Faringita Hemoleucograma
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: