Hipertensiune arteriala?!

15-04-2014
OanaSimona
Nu este medic/terapeut
OanaSimona
De ceva timp dimineata ma trezesc cu dureri de cap in zona fruntii, am stari de greata, uneori varsaturi si dureri in capul pieptului, mi se intampla deseori sa imi bata inima foarte tare incat sa aud bataile inimii in timpane, vajaieturi si chiar sa mi se infunde urechile.Uneori am si probleme cu respiratia. Am citit pe net despre hipertensiunea arteriala si m-a pus putin pe ganduri. Astept un raspuns daca se poate. Va multumesc!
1 comentarii
0
30-04-2014, ora 01:50
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cel mai bun raspuns si mai obiectiv puteti sa-l aveti de la un medic cardiolog in urma consultatiei. El va va spune ce se intampla si va va coordona investigatiile pe care trebuie sa le faceti si tratamentul necesar.
Cu stima:
dr Petre muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hipertensiunea arterială ar putea crește riscul pentru demență vasculară
  • Cofeina ar putea interacționa cu tratamentul hipertensiunii arteriale
  • Expunerea prelungită la zgomotul produs de avion este asociată cu hipertensiunea arterială
  • Primul tratament pentru hipertensiune s-a dovedit a fi un succes
  • Hipertensiunea la femeile însărcinate crește riscul de obezitate la copii
  • Hipertensiunea arterială redefinită
  • Hipertensiunea - dieta ar putea fi mai eficientă decât medicamentele?
  •