Infarct miocardic - i se administreaza 5 medicamente dar momentan corpul nu raspunde la tratament..

23-02-2019
Nicoleta 2
Nu este medic/terapeut
Nicoleta 2
Buna seara..tatal meu in varsta de 65 de ani a suferit duminica seara un infarct miocardic..are o artera infundata..i s a pus un stend..duminica seara inima ii functiona doar 15 %..de 2 zile i s a pus si tubul pt a putea respira..tensiunea este 9.6..i se administreaza 5 medicamente dar momentan corpul nu raspunde la tratament..nu cunosc si nu pot vorbi in termeni medicali..ma leg de speranta ca a supravietuit pana acum si ca isi va reveni..a mai trecut cineva prin asa ceva?am nevoie de o parere un sfat..nu stiu.orice
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Temperatura scăzută poate fi un factor major pentru declanșarea infarctului
  • Cristalele de colesterol, un indicator al iminenței infactului miocardic
  • Depresia la pacienții cu infarct miocardic și accident vascular cerebral
  • Screeningul pentru hipercolesterolemia familială ar putea ajuta la prevenirea infarctului miocardic
  • Vitamina E ar putea reduce pagubele cardiace cauzate de un atac de cord
  • Recuperarea în urma infarctului miocardic
  • O altă cauză a infarctului miocardic
  •