inghit greu
Buna ziua, am o mare problema de mult timp, in timp ce mananc doar mancare solida, pur si simplu imi ramane in gat(esofag) ca un lipici oricat de bine as fii mestecat ca sa se duca trebuie sa beau apa mereu in timpul mesei, daca nu beau apa nu se duce imi sta ca un dop si nu pot respira bine ma apasa dureros in gat-esofag.de exemplu daca as manca un covrig si nu am apa (nu se duce jos) simt ca ma sufoc durere in piept
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 32dificultati la inghitire
- 13flegma
- 283probleme cu gatul
- 4Nedumerire
- 4Ajutor! Nu mai pot sa inghit!
- 12excrescenta in gat de cateva luni, foarte urgent ajutati-ma!
- 5Probleme mari la inghitit
- 2dureri la inghitire
- 4senzatie de inecare
- 6dificultati la inghitire
- 4dificultate la inghitit
- 3Nod, jena in gat si recent a aparut disconfort la inghitire !
- 2nas infundat si durere la inghitire pe dreapta
- 2nod in gat, senzatie ca nu pot inghite
- 2amigdale marite + miros neplacut
- 2Nu mai pot inghiti saliva! senzatie de strangere a gatului cand inghit
- 3Nu mai pot inghiti saliva! senzatie de strangere a gatului cand inghit
- 1Durere gat la inghitire
- 1Durere in partea stanga spate la inspiratie si inghitire
Mai multe informații despre: Dificultatea in deglutitie inghitire cu dificultate
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: