inghit greu
Buna ziua, am o mare problema de mult timp, in timp ce mananc doar mancare solida, pur si simplu imi ramane in gat(esofag) ca un lipici oricat de bine as fii mestecat ca sa se duca trebuie sa beau apa mereu in timpul mesei, daca nu beau apa nu se duce imi sta ca un dop si nu pot respira bine ma apasa dureros in gat-esofag.de exemplu daca as manca un covrig si nu am apa (nu se duce jos) simt ca ma sufoc durere in piept
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 64probleme cu gatul, va rog lamuriti-ma!
- 3flegma in git
- 3imi raman alimente in gat
- 4Cum pot sa scap?
- 10ganglion inflamat la gat, nu pot sa inghit bine
- 5dureri in gat si febra foarte mare
- 1Dificultate la inghitire
- 4senzatie de inecare
- 3durere in capul pieptului la inghitire
- 2Nu mai pot inghiti saliva! senzatie de strangere a gatului cand inghit
- 2Gat inflamat, dificultati de deglutie - cauza necunoscuta, tratament ineficient
- 0Deglutitie de solide si lichide totala, de la accidend vascular
- 2Dificultate la inghitirea propriei salive
- 7Nu pot înghiți și nu pot mânca mai nimic
- 0Lipsa eructație
- 1Reflex intarziat de înghițire, greutate la înghițire
- 2Gât stramt - denivelari pe gat si gat ingust, inghit foarte greu
- 2Hernia hiatală, tratament, operație
- 4Helicobacter, simptome esofag
Mai multe informații despre: Dificultatea in deglutitie inghitire cu dificultate
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: