Inima... recomandare medicament

27-05-2011
Emanuel usanu
Nu este medic/terapeut
Emanuel usanu
Multumesc da am mers la doctor ma pus la aparate si mi-a zis ca nu am nimic la inima i-am zis ce problema am cum v-am zis-o si dumniavoastra si mi-a recomandat: magnosun. E supliment alimentar imi trece cu ele dar ma simt slabit e pt de toate ce am eu. dumneavoastra daca sunteti doctor imi puteti recomanda alceva ? Alt gen de pastile multumesc si o zi buna
4 comentarii
0
22-06-2011, ora 21:21
imatarea88
Nu este medic/terapeut
imatarea88
buna seara! Am si eu cateva intrebari. De doua zile m-am ales cu amigdalita, fac tartament cy eritromicina 200mg, algocalmin, strepsils, dar mi s-a accelerat pulsul inimii, e undeva intre 88 si 102 batai pe minut. E posibil sa fie din cauza febrei? Pentru ca in ultimele doua seri a fost mare temperatura. Acum un am mi s-a zis ca am tahicardie am urmat tratament cu egilok 25mg si totul a fost ok, pylsul a fost normal dar acum iarasi e accelerat si ma tem sa nu patesc ceva. Nu am dureri anghinale dar ma panichez ushor mai ales cand e vorba de sanatate mea. Va rog un raspuns. Multumesc anticipat!
0
22-06-2011, ora 21:23
imatarea88
Nu este medic/terapeut
imatarea88
buna seara! Am si eu cateva intrebari. De doua zile m-am ales cu amigdalita, fac tartament cy eritromicina 200mg, algocalmin, strepsils, dar mi s-a accelerat pulsul inimii, e undeva intre 88 si 102 batai pe minut. E posibil sa fie din cauza febrei? Pentru ca in ultimele doua seri a fost mare temperatura. Acum un am mi s-a zis ca am tahicardie am urmat tratament cu egilok 25mg si totul a fost ok, pylsul a fost normal dar acum iarasi e accelerat si ma tem sa nu patesc ceva. Nu am dureri anghinale dar ma panichez ushor mai ales cand e vorba de sanatate mea. Va rog un raspuns. Multumesc anticipat!
0
01-07-2011, ora 22:33
maya2990
Nu este medic/terapeut
maya2990
buna seara
de curand am facut un EKG la care mi-a iesit totul normal mai putin pulsul. am 21 de ani iar pulsul a iesit 92. este normal pentru varsta mea? medicul meu de familie mi-a recomandat carvedilol dar la farmacie a spus ca sunt prea mica pentru asemenea pastile? ar trebui sa fac alte analize suplimentare? momentan in afara de carvedilol, pe care nu il iau, iau magneb6 si calciu cu vitamina d. asta mi-a recomandata medicul meu de familie. are vreo legatura cu pulsul astea? multumesc
0
01-07-2011, ora 22:35
maya2990
Nu este medic/terapeut
maya2990
si tensiunuea am avut-o 13 cu 7
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •