Inima sau ce? Nu mai știu ce sa fac

02-03-2021
AjutorVaRoG
Nu este medic/terapeut
AjutorVaRoG
Buna ziua! Am 19 ani, sportiv, nefumător, ne băutor... înainte sa mi se întâmple lucrurile astea duceam un stil de viata sănătos și lipsit de griji..dintr o data de 2 luni mă confrunt cu palpitatii non stop(îmi simt inima cum se contracta 24/24), destul de puternic și am tot felul de simptome pe langa(durere constanta în capul pieptului, junghiuri în zona inimii care se duc pana în spate, amețeli, schimbări de ritm/frecventa, etc) Am făcut toate analizele, m au văzut câțiva cardiologi pana acum, toate au ieșit foarte bune, chiar și markeri de la inima, ionograma etc, țin sa menționez că au început sa mi apară și niște extrasistole foarte supărătoare la câteva zile.. De când s a întâmplat, sunt stresat zilnic, ma simt rău, nu știu încotro sa o mai apuc, ma gândesc la moarte sigura... a mai trecut cineva prin asta sau măcar are cineva vreo idee despre ce as putea avea?Am făcut și ct toracic, am fost și la neurolog, am făcut și encefalograma, am vizitat și psihiatru(luat tratament), psiholog(făcut terapie) și tot nu găsesc rezolvare. Nimeni nu știe nimic, toate mi au apărut dintr o data și nu mai dispar, țin sa menționez că îmi creste pulsul cand ma pun pe spate în pat sau când fac vreo mișcare... Făcut 11 ekg și 4 eco cord etc.. Știe cineva ce ar putea sa fie? Ce analize sa mai fac, ce bacterie, microb ar putea sa mi dea durerea în capul pieptului de care nu mai scap și sa mi tulbure frecventa inumii în asa hal? Mulțumesc pentru timpul acordat
3 comentarii
0
03-03-2021, ora 19:43
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Ti-am transmis sa pui aceasta intrebare si aici , dar vad ca nu vrei un raspuns mult mai autorizat.
-------------*

(*modificat de admin)
0
03-03-2021, ora 23:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De cate zile iei tratamentul? Il iei cum ti l-a dat medicul psihiatru?
Cate sedinte de psihoterapie ai facut?
Pana acum nu s-a imbunatatit absolut nimic?
0
24-03-2021, ora 15:05
Tzigaret
Nu este medic/terapeut
Tzigaret
Daca analizele au iesit bune, investigatiile la inima bune...esti anxios si faci crize de panica, si eu sunt la fel.
Iti recomand Stimuloton 50mg, intreaba farmacistul sau medicul, eu cu astea am scapat de aceste simptome.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar palpitatiile?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  •